Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Тимошенко "перехопила" у ФДМ права управління ключовими підприємствами

П'ятниця, 19 вересня 2008, 15:20

Конституційний Суд відмовив президенту у відкритті провадження за поданням про конституційність передачі уряду повноважень Фонду держмайна з управління корпоративними правами низки великих підприємств.

Як повідомили у Кабінеті міністрів у четвер, таке рішення КС ухвалив 9 вересня, пише "Комерсант-Україна".

Таким чином, набуло чинності урядове розпорядження №717 від 16 травня 2007 року "Про здійснення Кабінетом міністрів повноважень з управління державними корпоративними правами" 11 підприємств: Одеського припортового заводу, Київського заводу реле й автоматики, Київського мотоциклетного заводу, "Турбоатому", заводу "Маяк", феодосійської суднобудівної компанії "Море", науково-виробничого комплексу "Київський завод автоматики ім. Петровського", Науково-дослідного інституту електромеханічних приладів, "Укртелекому", "Меридіану" і державної компанії "Україна туристична".

Як відомо, після ухвалення Кабміном цього розпорядження президент Віктор Ющенко своїм указом призупинив його дію, звернувшись до КС.

У прес-службі КС газеті розповіли, що підставою для відмови у провадженні стали п. 2 і 3 ст. 45 закону "Про Конституційний суд" – невідповідність конституційного подання вимогам, передбаченим Конституцією України, і непідвідомчість КС питань, порушених у конституційному поданні.

Голова ФДМ Валентина Семенюк-Самсоненко в четвер заявила "Комерсанту", що чує про розпорядження уряду вперше.

"У мене ніхто згоди на таке перепідпорядкування не брав. Відповідно до закону "Про управління об'єктами держвласності", ініціатором передачі корпоративних прав має бути ФДМ. Думаю, що після того як у Кабміну не вийшло змінити керівництво фонду, вони намагаються перетягнути до себе об'єкти, які сьогодні якимсь чином необхідні для задоволення примх окремих сил", - сказала вона.

Семенюк не виключила, що основною метою передачі повноважень з управління корпоративними правами є приватизація цих підприємств.

"Це об'єкти, приватизацію яких скасував президент своїми указами. Але досі не скасована постанова Кабміну про їх приватизацію. Тому якщо не вийшло таким чином, то вони зможуть це зробити за допомогою процедури банкрутства через Мінекономіки", - припустила голова ФДМ.

У Кабміні в четвер відмовилися від коментарів. Але заступник голови спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації Валерій Писаренко (БЮТ) запевнив видання, що в поточній ситуації навряд чи варто очікувати якоїсь приватизації.

"Ми колись розглядали можливість проведення приватизації без ФДМ, але вона з юридичної точки зору є досить проблематичною в реалізації. У поточній ситуації, коли досі незрозумілий розклад карт у колоді влади, я не думаю, що будуть які-небудь зрушення в питанні приватизації", - сказав депутат.

Колишній голова ФДМ, депутат від "НУ-НС" Олександр Бондар зазначає, що повноваження з управління корпоративними правами дозволять Кабміну здійснювати кадрові призначення. "Для цього ці підприємства необхідно передати в управління якомусь іншому органу", - зазначив він.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...