Балога каже, що Тимошенко і Янукович ведуть до перевороту

Вівторок, 2 вересня 2008, 14:33

Глава секретаріату президента Віктор Балога заявляє, що спільне голосування фракцій БЮТ і Партії регіонів стало ще одним кроком до конституційного перевороту.

Про це він заявив у вівторок, повідомляє прес-служба секретаріату президента.

За його оцінкою, коаліція підтвердила існування серйозних внутрішніх протиріч, які проявилися ще під час попередньої сесії.

На думку Балоги, відрив фракції БЮТ від коаліції та її взаємодія з опозиційною Партією регіонів і комуністами стають все очевиднішими.

На його думку, у вівторок у Раді "відбувся ще один акт легалізації цього тріумвірату, коли були проголосовані пропозиції щодо розгляду законопроектів (про зміни до законів про Кабмін, Конституційний Суд, тимчасові слідчі комісії), які у сукупності створять підґрунтя до конституційного перевороту".

Балога вважає, що його кінцева мета полягає у формуванні та закріпленні двопартійної системи, скасуванні посади Президента.

"Сьогодні "бютівці" та "регіонали" продовжили рух до втілення своїх планів із перекроювання політичної системи та узурпації влади. Диригентами для них служать їхні ідеологи та покровителі у Москві, які хочуть взяти реванш за події 2004 року та зробити з України керовану країну, яка стане зручним інструментом досягнення геополітичних і геоекономічних інтересів Росії", - заявив Балога.

"Розроблений Медведчуком на замовлення Тимошенко сценарій створення кризової ситуації в Україні, як перший крок, передбачає ослаблення більшості. Ця роль відведена БЮТ, яка постійно і системно блокувала виконання коаліційної угоди", - зазначив Балога.

"Далі - дискредитація і розвал коаліції, після чого фракції БЮТ і ПР, об'єднавшись, змінюють законодавство і піднімають прохідний бар'єр, аби на дострокових виборах забезпечити собі домінування у новому складі Ради", - наголосив він.

На його думку, комуністи на прохання Тимошенко під надуманими приводами ініціюватимуть початок процедури імпічменту президента.

"Таким чином, під загрозою опиняється державний устрій України та її існування як незалежної країни", - зазначив він.

Балога додав, що секретаріат неодноразово попереджав про активну підготовку БЮТ і ПР до втілення таких планів. Ця взаємодія де-факто й означає утворення нової більшості у Верховній Раді. Всілякі посилання на те, що між цими силами немає формальної угоди про створення коаліції, не змінюють суті справи.

"Зрештою, за законодавством цивільний шлюб прирівнюється до узаконеного в ЗАГСі. Тому співпрацю "бютівців" і "регіоналів" слід вже оцінювати не з позицій того, існує такий союз чи ні, а з точки зору загроз від нього для національних інтересів", - наголосив Балога.powered by lun.ua