БЮТ і Регіони вирішили відібрати в Ющенка ще й губернаторів

3 перегляди
Четвер, 4 вересня 2008, 11:33

Депутати від БЮТ і Партії регіонів зареєстрували у Верховній Раді законопроект про зміну механізму призначення голів місцевих державних адміністрацій.

Відповідний проект розроблений БЮТівцем Андрієм Портновим та "регіоналом" Олександром Лавриновичем.


У проекті пропонується внести зміни до законів "Про Кабінет Міністрів України”, "Про місцеві державні адміністрації” та "Про місцеве самоврядування в України”.

Як сказано у пояснювальній записці до законопроекту, зокрема, передбачається вилучити положення, відповідно до якого президент має право відхиляти запропоновану Кабінетом Міністрів кандидатуру на посаду голови місцевої держадміністрації.

Депутати також пропонують вилучити з чинного законодавства положення, відповідно до якого голови місцевих держадміністрацій призначаються на строк повноважень президента.

Крім того, законопроект передбачає встановлення положення про те, що президент має прийняти рішення про призначення на посаду або звільнення з посади голови місцевої державної адміністрації у п’ятнадцятиденний термін з дня отримання подання Кабінету Міністрів.

"Передбачити, що, у разі відхилення президентом поданої кандидатури, Кабінет Міністрів призначає виконуючого обов’язки голови місцевої державної адміністрації, який має всі права та обов’язки, передбачені цим та іншими законами України для голів місцевих державних адміністрацій", - сказано у проекті.

Виключення становить можливість висловлення недовіри щодо нього місцевою радою.

Як сказано у пояснювальній записці до проекту, він спрямований на посилення участі уряду в процесі формування керівництва місцевих державних адміністрацій.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua