Вибори будуть 7 грудня?

Середа, 8 жовтня 2008, 21:44

Датою дострокових виборів може бути оголошено 7 грудня 2008 року.

Про це в інтерв’ю Українській правді сказав перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Степан Гавриш.

"Указ про розпуск парламенту буде оголошено сьогодні-завтра. За Конституцією, вибори проводяться в період 60 днів з дня його опублікування. Значить, ми виходимо на неділю – 7 грудня", - пояснив він.

Гавриш також не виключив, що парламент проголосує зміни до законодавства, потрібні для виборів, навіть після розпуску.

"В українських реаліях все можливе – в результаті домовленостей парламент проголосує, президент підпише. Так вже було в нашій історії", - сказав він.

Гавриш також вважає безпідставними твердження, що президент не мав право на розпуск до 16 жовтня.

"Фракція НУНС вийшла з коаліції 2 вересня – і з цього моменту починається місячний термін, необхідний для формування нової коаліції", - сказав Гавриш.

"Політичні сили протягом місяця імітували процес переговорів, а насправді почали формувати виборчі штаби. Уряд не подав у відставку в порушення коаліційної угоди, використовуючи цей період час для створення максимальних переваг на виборах", - додав він.

За словами Гавриша, у підсумку виникло два центри влади. "Конституційний – це президент, і неконституційний – це уряд, адже уряд не може продовжувати існувати без коаліції, це його частина плоть від плоті", - зазначив Гавриш.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування