Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Після газової війни Україні стане легше говорити з ЄС?

П'ятниця, 23 січня 2009, 09:14

Після розв'язання газового конфлікту між Росією і Україною відносини Києва і Брюсселя покращаться, вважає голова місії України при ЄС, посол Андрій Веселовський.

"Нехай це не виглядає штучним оптимізмом, але відносини України з Європейським Союзом після того, що ви назвали "газовою війною", будуть поліпшуватися", - сказав він в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" у Брюсселі.

Веселовський вважає, що так звана "газова війна" закінчилася "не газовим миром, а політико-економічним миром".

"Підписано контракт не тільки про куби та про ставку на транзит. Він про те, що відносини України і Росії в дуже важливій частині енергетичного комплексу стали правовими, вони вийшли з тіні на світло", - підкреслив він.

Реклама:

При цьому Веселовський нагадав, що саме в енергетичній сфері відносини України і ЄС найбільш просунуті, а станом на сьогодні Київ і Брюссель ведуть переговори про приєднання України до договору про Енергетичну співпрацю.

"Без вирішення цієї ситуації ми не могли б цього досягти, чи досягли б умовно. Тепер у газовій сфері ми можемо стати європейцями. Це дуже важливий крок", - сказав він.

Голова місії України при ЄС переконаний, що газова криза жодним чином не вплине на переговори Києва і Брюсселя про договір про асоціацію та про створення зони вільної торгівлі.

"Я не бачу тут проблем. Серйозність наших намірів і відповідальність в ході переговорів якраз і будуть найкращим доказом, що це - інша сфера і газова війна не має жодного відношення до нашої здатності бути європейцями або, принаймні, прагнути ними бути", - підкреслив Веселовський.

ВІДЕО ДНЯ

Веселовський також вважає, що газовий конфлікт між Києвом і Москвою продемонстрував необхідність якнайшвидшої інтеграції України в ЄС.

Відповідаючи на запитання про уроки даного конфлікту, голова місії сказав:

"Урок для України простий і зрозумілий - піклуватися про майбутнє і дивитися вперед на 2-3, як мінімум, роки, якщо не на 10-15 років. Але це лежить на поверхні. Значно важливіший інший висновок. ЄС продемонстрував внутрішню солідарність і показав обережність до третіх країн. Мораль: ти в ЄС - ти солідарний з іншими, інші солідарні з тобою. Ти захищений, все надійно. Ти поза ЄС - ти під знаком питання".

Дипломат також впевнений, що якби Україна була членом ЄС, газового конфлікту в тому вигляді, в якому він стався на початку січні, не було б, і, можливо, не було б взагалі.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування