Україна може не отримати більше грошей від МВФ

Вівторок, 3 лютого 2009, 09:46

Через невиконання умов МВФ Україна може не отримати другий транш кредиту.

Про це заявив "Німецькій хвилі" директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін, коментуючи візит представників фонду до Києва.

Національний банк має надати місії МВФ вичерпну інформацію про використання понад 3 мільярдів доларів першого траншу кредиту.

А уряд – про причини несформування бездефіцитного бюджету, зволікання із ліквідацією цілої низки міністерств та відомств, пільг та привілейованих пенсій держслужбовцям, зменшення їм платні та забезпечення очікуваних надходжень до держбюджету, вважає Соскін.

"Тому Міжнародний валютний фонд не надасть нам другого траншу, доки все це не буде приведено у відповідність з правилами МВФ. Ці правила однакові для всіх. Це як правила гри у футбол: або ти їх приймаєш, або не береш участі в світових змаганнях", - каже економіст.

На його думку, звіти податківців та Державного казначейства щодо перевиконання державного бюджету в січні є сумнівними, оскільки не містять інформації про повернення ПДВ, повноцінну виплату пенсій, зарплатні бюджетникам та інші форми збільшення внутрішньої заборгованості.powered by lun.ua