Ющенко вважає, що газ і кредит від Росії ідуть у зв’язці

Понеділок, 9 лютого 2009, 17:52

Президент Віктор Ющенко припускає, що політична домовленість про надання Росією кредиту Україні могла бути невід’ємною складовою останніх газових домовленостей.

Про це він заявив під час прес-конференції в Івано-Франківську в понеділок, повідомляє прес-служба президента.

Ющенко назвав неприпустимим ведення переговорів про зовнішнє запозичення на значну суму в 5 млрд. доларів у втаємниченому режимі.

Самі ж переговори, за словами президента, підтверджують, що уряд не може фінансово забезпечити власну бюджетну політику.

"Таке залпове запозичення спонукає таке саме залпове обслуговування", - сказав він.

Коментуючи останні домовленості щодо газу, Ющенко висловив думку, що, очевидно, їх невід'ємною частиною "могла бути домовленість політична, яка передбачає кредитування, тому що жодною іншою формою обслугувати таку ціну (на газ) Україна не може".

"Тому ті консультації, як вони обережно сьогодні називаються, на отримання 5 млрд. дол. кредиту з російською стороною, є продовженням ущербної безликої політики українського уряду. Це кредит, який приводить до руйнації як економічного процесу, так і процесів утворення бюджету", - сказав президент.

Окремо він висловився з приводу інформації про політичні кроки, здійснення яких може стати умовою отримання кредиту від Росії.

"Я не випишу директив на проведення міжнародних переговорів, які будуть містити такі компоненти української плати", - сказав президент.

За його словами, коли уряд схиляється до тотальних запозичень за кордоном та ще й включаючи у це політичний зміст, це свідчить про непродуману і небезпечну політику, яка несе загрозу національним інтересам України.

Президент заявив, що остаточні коментарі можна буде давати, коли буде офіційно поставлено питання на проведення міжнародних переговорів по цій темі.powered by lun.ua