Рахункова палата відбілила Єханурова

Середа, 3 червня 2009, 13:43

Глава Рахункової палати Валентин Симоненко вважає "адміністративним наїздом" обвинувачення на адресу Міноборони про фінансові зловживання.

"За останні три роки було проведено шість контрольних заходів. До честі Міністерства оборони, воно принципово реагувало на висновки Рахункової палати: проводилися службові розслідування, а винні притягувалися до відповідальності, звільнялися з високих займаних посад", - говориться в його заяві.

"Що стосується останнього факту й обвинувачень на адресу Міноборони, то виходячи з досвіду наших перевірок і моєї багаторічної роботи на чолі Рахункової палати, сьогодні я переконаний, що це елементарний адміністративний "наїзд". Так серйозні питання не вирішуються", - заявив Симоненко.

За його словами, побічно надуманість проблеми визнав навіть сам глава Контрольно-ревізійного управління Микола Сивульський, що визнав, що для доказів усіх заяв по Міноборони необхідна буде ще додаткова перевірка податкової служби.

"Таким чином, будемо говорити прямо: у підсумку вийде все точно так само, як у нас завжди виходить – як говорять в Одесі: "Так ти не злодій, так ти не шахрай? Так я дико перепрошую...", - відзначив глава Рахункової палати.

"Я хочу зовсім відверто сказати: якщо Міноборони, на наш погляд, більш-менш адекватно реагує на всі наші зауваження, то Кабінет міністрів наші зауваження ігнорує. Практично жодна з поставлених Рахунковою палатою системних проблем у Збройних силах органами виконавчої влади цілком не вирішена", - заявив він.

За словами Симоненка, замість вирішення системних проблем, що нагромадилися в оборонній сфері, уряд просто перекладає провину за жалюгідний стан Збройних Сил на керівництво Мінооборони.

" Прийнята Державна програма розвитку озброєнь і забезпечення військовою технікою Міністерства оборони до 2015 року. Як вона виконується? Я можу зовсім чітко сказати — із запізненням мінімум на три, а то і чотири роки . Друга держпрограма — це програма утилізації бойових припасів 2008-2017 роки. Вона виконується рівно на 15% від прийнятих рішень", - відзначив він.
powered by lun.ua