Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Ющенко вимагає в Тимошенко дати гроші на суди

Четвер, 2 липня 2009, 11:35

Президент Віктор Ющенко просить негайно вжити заходів щодо вирішення проблеми фінансування судових органів України з метою забезпечення належних умов для функціонування судів і діяльності суддів.

Лист відповідного змісту він спрямував на ім'я прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, повідомляє прес-служба президента.

У ньому президент зазначає, що на сьогодні в Україні склалася вкрай незадовільна ситуація із фінансуванням потреб судів на здійснення правосуддя, що в свою чергу викликає реальну загрозу масового порушення конституційних прав і свобод громадян України, інтересів юридичних осіб.

Ющенко зауважує, що у зверненні Ради суддів України до президента, голови Верховної Ради та прем'єр-міністра від 29 травня цього року вказується на відсутність коштів, потрібних для здійснення найнеобхідніших процесуальних дій, придбання паперу, засобів фіксування судового процесу, на поштові відправлення.

Суди не мають можливості забезпечити оплату комунальних послуг, оренди приміщень судів, їх охорону, виплатити передбачені законодавством України кошти народним засідателям, потерпілим, свідкам. Залишається також непогашеною кредиторська заборгованість судів за 2008 рік, що виникла знову ж таки внаслідок системного недофінансування судової гілки влади, зазначає президент.

Він також нагадує, що у зазначеному зверненні Рада суддів України звертає увагу й на те, що за станом на 1 травня 2009 року фактично зупинили судову діяльність апеляційні суди Закарпатської, Запорізької, Харківської областей, Шевченківський районний суд Києва, майже усі окружні адміністративні суди, Львівський і Луганський апеляційні адмінсуди.

"Рада суддів України наголошує на тому, що невжиття невідкладних заходів задля забезпечення належного фінансування судової діяльності може призвести до катастрофічних і непрогнозованих наслідків, "паралічу" всієї судової системи", - зазначає президент.

Ющенко також підкреслює, що протягом місяця від дня звернення Ради суддів України Кабінетом міністрів дотепер порушене питання не розв'язано.

Президент наголошує, що Конституція гарантує кожному право на захист у суді своїх прав і законних інтересів та покладає на державу обов'язок забезпечити фінансування і належні умови для функціонування судів та діяльності суддів (статті 55, 130 Основного Закону).

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування