Депутати після чергової бійки захотіли собі пристава

Вівторок, 21 липня 2009, 12:42

Народні депутати пропонують парламенту запровадити Службу парламентського пристава.

Про це йдеться в проекті постанови, внесеній депутатами Андрієм Шевченком, Євгеном Сусловим, Русланом Князевичем та Ігорем Мірошниченком.

Також депутати пропонують прийняти Кодекс доброчесної поведінки народних депутатів, внесений Владиславом Каськівим.

Відповідно до кодексу депутат зобов’язаний особисто бути присутнім і брати участь у засіданнях Верховної Ради.

Якщо депутат без поважної причини протягом сесії пропустив більш ніж 30% пленарних засідань Верховної Ради та засідань парламентського комітету чи комісії, до складу яких його обрано, у нього вираховують 25% вартості заробітку за цей період, 50% засідань – половину заробітної платні, 70% засідань – всю заробітну платню.

Не допускаються індивідуальні та колективні дії депутатів, спрямовані на зрив чи створення перешкод у проведенні засідань. Зокрема, забороняється:

- виступати без дозволу головуючого, в тому числі з питань, що не стосуються визначеного порядку денного;

- використовувати образливі висловлювання та непристойні слова, закликати до незаконних і насильницьких дій, допускати образи на адресу інших депутатів або інших осіб, державних органів, підприємств, установ та організацій;

- використовувати в своїх промовах недостовірні та неперевірені відомості;

- вносити до залу засідань та використовувати під час проведення засідань плакати, лозунги, гучномовці, інші предмети та технічні засоби, які не мають на меті забезпечення законодавчої діяльності, чи навпаки, створювати перешкоди у роботі технічного обладнання, що необхідне для проведення засідань;

- колективно покидати зал засідань без поважних причин;

- перешкоджати фізично чи шляхом застосування звукових пристроїв виступу головуючого чи промовця, блокувати трибуну чи президію парламенту, цілеспрямовано чинити дії, наслідком яких може бути пошкодження або знищення майна Верховної Ради України.

У разі порушення викладених норм головуючий на засіданні має право дати розпорядження Службі парламентського пристава щодо виведення депутата-порушника з залу засідання. В проекті не вказано, як пристав має застосувати силу до недоторканного депутата.



powered by lun.ua