Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

ЄС побудує газопровід без України та Росії

Неділя, 5 липня 2009, 11:53

ЄС оголосив дату офіційного підписання міжнародної угоди про будівництво газопроводу "Набукко". Це відбудеться 15-го липня в Анкарі.

Новий газопровід повинен буде забезпечувати доставку в Європу азіатського і каспійського газу в обхід Росії - через Туреччину. Потужність проекту складе 30 мільярдів кубометрів природного газу на рік, повідомляє Ехо Москви з посиланням на ІТАР-ТАРС.

Міжурядову угоду буде підписано Туреччиною, Австрією, Болгарією, Угорщиною та Румунією, повідомив РИА Новости представник Єврокомісії.

Проект "Набукко", оцінюваний в 7,9 мільярда доларів, передбачає транспортування природного газу в європейські країни через Азербайджан, Грузію, Туреччину, Болгарію, Угорщину, Румунію і Австрію.

Він стане продовженням вже побудованого газопроводу Баку-Тбілісі-Ерзурум і розрахований на щорічне транспортування 20-30 мільярдів кубометрів газу. Велика частина газопроводу буде прокладена через турецьку територію.

Почати будівництво газопроводу планується в 2011 році, поставки газу по ньому - в 2014-му.

Серед потенційних джерел енергоносіїв для "Набукко" називаються Азербайджан, Туркменія, Узбекистан, Іран і Ірак. США виступають проти участі Ірану в реалізації "Набукко", однак підтримують ідею транспортування газу в Європу з Іраку.

У Росії, будують конкурентні газові шляхи через Балтійське і Чорне море, і скептично ставляться до шансів "Набукко" на успіх.

При цьому Азербайджан не має наміру фінансувати будівництво газопроводу "Набукко", але готовий взяти участь у його наповненні.

Про це заявив президент Азербайджану Ільхам Алієв. В інтерв'ю телеканалу Росія він нагадав, що коли виникла ідея будівництва газопроводу "Набукко", Азербайджан не розглядався як постачальник газу, однак після того, як Азербайджан став країною, яка видобуває газ, інтерес звернувся і в його бік.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування