Тігіпко побачив у рішенні Ради щодо "Євро-2012" новий виток інфляції

Середа, 8 липня 2009, 16:27

Ухвалені Верховною Радою поправки до держбюджету на 2009 рік і до закону про Нацбанк тільки погіршать макроекономічну ситуацію в країні, переконаний бізнесмен, екс-голова НБУ Сергій Тігіпко.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на його прес-службу.

Зокрема, на думку Тігіпка, рішення про фінансування заходів з підготовки до Євро-2012 за рахунок реструктуризації частини доходів Нацбанку, як пропонується в поправках, є неприйнятним і, швидше за все, досить утопічним.

"На практиці виконання цих поправок призведе до інфляції або до необхідності збільшення резервів комерційних банків, а отже, до зниження їх кредитних ресурсів, які могли б бути спрямовані на розвиток реальної економіки", - вважає він.

На думку Тігіпка, необхідні кошти можна брати тільки з доходів уряду, "а їх просто немає". Відповідно, при проведенні рефінансування комерційних банків потрібно також поповнити резерви Національного банку.

"Ситуація ускладнюється тим, що ухваленим законом скасована норма про обов'язкове щорічне перерахування 25% частини перевищення доходів НБУ на поповнення коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, капіталізацію банків та Державну іпотечну установу", - зазначив він.

Тігіпко вважає, що це призведе до ще більш сильного розчарування громадян в банківській системі, яка позбудеться резервного каналу підтримки і, отже, - до її подальшого послаблення.

Фізичні вкладники знову почнуть забирати свої гроші, що в результаті тільки погіршить стан банків в Україні, вважає він.

Як відомо, ухваленим 1 липня законом про внесення змін до закону про держбюджет на 2009 рік, а також про внесення змін до закону про НБУ Верховна Рада розподілила додаткові доходи державного бюджету у розмірі 9,8 млрд. грн. на реалізацію державної цільової програми з підготовки та проведення в Україні "Євро-2012".powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!