МЗС вимагає, щоб Росія не тиснула на ОБСЄ з мовою

Четвер, 9 липня 2009, 18:05

МЗС різко критикує заяви російської зовнішньополітичного відомства щодо утиску прав російськомовного населення в Україні та називає їх неприхованим тиском на ОБСЄ.

Про це йдеться в заяві МЗС, поширеній в четвер.

"Подібні заяви сприймаються як намагання штучно створити напругу між двома народами, протиставляючи українців і росіян, які проживають на території нашої держави", - наголошує МЗС.

"Спекулятивно зловживаючи терміном "російськомовне населення", офіційна Москва дозволяє собі вказувати, яким чином ситуацію із забезпеченням прав російської меншини в Україні має оцінювати Верховний комісар ОБСЄ Воллєбек. Такі дії є неприхованим тиском на представників міжнародних організацій, що неприпустимо", - наголошується в заяві.

Також МЗС вважає це спробою "відволікти увагу від вкрай незадовільного забезпечення прав етнічних українців на території самої Росії, де немає жодної української школи, жодної української газети, які б підтримувалися державою".

"Хотіли б нагадати, що в Україні проживає 17 відсотків, а не 17 мільйонів етнічних росіян, які в переважній більшості є громадянами України, а не Росії. Такі постійні "помилки" російського керівництва в оцінці етнічної ситуації в Україні є спробою дезінформувати громадську світову думку і заявити про нібито особливе право Росії втручатися у внутрішні справи України", - наголошує МЗС.

В документі зазначається, що вже не вперше російські високопосадовці ототожнюють два абсолютно різні поняття – російська меншина та російськомовне населення України.

"Дійсно в Україні мільйони людей вважають російську мову рідною. В багатьох країнах світу люди вивчають, знають російську мову і спілкуються нею. Але ніхто не уповноважував Російську Федерацію їх захищати", - заявляє МЗС.

В повідомленні наголошується, що права російської та інших національних меншин в Україні захищаються "одним з найдемократичніших законодавств у цій сфері, що підтверджено авторитетними європейськими та світовими організаціями з захисту прав людини".

"Українська сторона очікує, що високопосадовці РФ нарешті відмовляться від гучної риторики та розвиватимуть конструктивний діалог щодо реального забезпечення прав етнічних меншин на благо народів наших держав", - наголошує МЗС.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua