НАТО визначиться з Україною уже після виборів

Понеділок, 3 серпня 2009, 08:22

Новий генсек НАТО Андерс Фоґ Расмуссен прихильно ставиться до України, утім гучних заяв не робитиме до президентських виборів.

Так вважають деякі експерти, передає "Німецька хвиля".

Політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач зазначає, що зовнішньополітична позиція Данії, уряд якої донедавна очолював Расмуссен, є позитивною, відвертою та союзницькою щодо України.

Тому, на його думку, українська сторона може очікувати сприяння в просуванні до НАТО.

Утім, за словами Горбача, здебільшого генсеки альянсу не надто впливають на позицію НАТО, оскільки всі доленосні рішення приймаються колективно на самітах альянсу.

"Нині позиція НАТО прихильна до членства України. Але вони не можуть зробити замість нас нашу внутрішню роботу всередині країни", - зазначив він.

"Тому альянс чекатиме визначеності зовнішньополітичного вектора країни після президентських виборів і вже тоді запропонує Україні нову модернізовану стратегію відносин з НАТО", - наголосив Горбач.

Здебільшого ключові позиції модернізованої стратегії Україна-НАТО залежатимуть від нової глобальної концепції існування самого альянсу, яку має виробити НАТО за керівництва нового генерального секретаря.

powered by lun.ua