ЮЩЕНКО ЗНОВУ ЗГАДАВ ПРО РОЗПУСК РАДИ

Середа, 2 вересня 2009, 16:53

Президент Віктор Ющенко називає одним із можливих шляхів розв'язання парламентської кризи саморозпуск Верховної Ради.

Про це він сказав після зустрічі зі спікером Володимиром Литвином у середу, повідомляє прес-служба президента.

"Сьогодні в українському парламенті більшості немає. Те, що ми маємо в українському парламенті, не забезпечує прийняття 226 голосами будь-якого закону. Це парламентська криза, яка виникла в результаті ігнорування базових засад української Конституції", - заявив Ющенко.

Президент закликав політичні сили парламенту чітко визначитися, чи є більшість у парламенті реальною і здатною ухвалювати законодавчі рішення, або такої більшості немає.

"Якщо більшість реальна, вона має нести відповідальність. Якщо цієї більшості немає, парламент в рамках чинної Конституції має шукати відповідь у відповідному переформатуванні коаліції. Якщо і це неможливо, як стверджує Конституція, наступний можливий крок подолання цієї кризи - це саморозпуск українського парламенту", - сказав Ющенко.

Президент вважає, що ситуація, що склалася у Верховній Раді, вигідна двом політичним силам.

"Ситуація, яка склалася у парламенті, є комфортним середовищем, яке було сформовано для того, щоб діяти безвідповідально сьогодні, в тому числі і у виконавчій функції", - сказав він.

"Насправді український парламент давно перестав бути центром прийняття політичних рішень. Політика в стінах національного парламенту давно вже формується за його лаштунками. Це інтриги двох політичних сил. По суті, це інтриги двох людей", - підкреслив президент.

Ющенко закликав Литвина і лідера опозиції "діяти публічно", що може допомогти вийти парламенту з кризи, в якій він постійно перебуває.powered by lun.ua