Порошенко пообіцяв іспанцям "комфортну зону"

Понеділок, 2 листопада 2009, 21:45

Іспанія докладе максимум зусиль для підписання угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною.

Про це повідомив міністр закордонних справ Іспанії Мігель Моратінос журналістам, після закінчення зустрічі зі своїм українським колегою Петром Порошенком в понеділок у Києві.

"Ми, зі свого боку, під час головування (в Євросоюзі) зробимо все можливе, щоб підійти ближче до договору про асоціацію і докладемо всіх зусиль (для підписання угоди про асоціацію)", - сказав він.

При цьому міністр нагадав, що Іспанія головуватиме в ЄС з 1 січня 2010 року.

У свою чергу міністр закордонних справ Петро Порошенко повідомив, що під час зустрічі підписано двосторонній меморандум, в якому, зокрема, зазначено, що найближчим часом буде врегульовано питання про визнання Іспанією українських водійських посвідчень.

Крім того, за словами глави українського МЗС, досягнута домовленість про створення так званої "комфортної зони" для іспанських інвесторів.

"Домовилися, що в Україні створимо так звану комфортну зону для іспанських інвестицій і ми значно спростимо всі бюрократичні перешкоди, які заважають зацікавленим іспанським компаніям вкладати гроші в Україну", - сказав він.

При цьому Моратінос зазначив, що іспанських інвесторів цікавить, зокрема, енергетична сфера, будівництво інфраструктури, а також транспорт.

Крім того, міністр наголосив, що в наступному році Іспанія відкриє в Україні Інститут Сервантенса.

У ході зустрічі міністри також відзначили намір працювати над веденням безвізового режиму для українців з боку ЄС.

"Ключовим питанням, над яким ми будемо спільно працювати - це введення безвізового режиму для українців з боку Європейського Союзу", - сказав Порошенко.

За його словами, вже зараз сторони мають намір продемонструвати "серйозні зрушення" у питанні спрощення візового режиму для українців з боку Євросоюзу.

Зокрема, мова буде йти про збільшення категорій громадян, яким видаватимуться безкоштовні візи, а також про спрощену процедуру подання документів та отримання віз.

Крім того, за словами Порошенка, досягнута домовленість про підготовку візитів до України короля і королеви Іспанії, а також іспанського прем'єр-міністра в 2011 році.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua