Польща просить американців захисту від Росії

Четвер, 5 листопада 2009, 12:36

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликає США розмістити підрозділи американських збройних сил на території республіки.

"Нашим бажанням було б одержати американські війська, розміщені в нашій країні, як щит проти російської агресії", - сказав Сикорский, виступаючи в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.

При цьому він додав, що "поки в Польщі тільки шість американських солдатів".

"Ми прикордонна країна НАТО і знаємо, що це означає", - заявив глава польського МЗС.

Cікорський зазначив, що особливу стурбованість у Варшави викликали великомасштабні навчання, проведені у вересні Росією і Білорусією, які, за його словами, включали імітацію використання ядерної зброї й інсценування висадження на польське узбережжя.

"Нам не зрозуміло, що стоїть за цими навчаннями, яку інформацію Росія хоче послати світу, проводячи найбільші навчання на кордонах НАТО з моменту розпаду Радянського Союзу", - заявив Сикорський.

"Коли 10 років тому Польща вступила в НАТО, Росії була дана обіцянка, що значні сили НАТО не будуть направлятися в регіон", - сказав він.

"Однак ніхто в той час не говорив, що ніколи і ніякі сили не будуть розміщені, і це справа, яку варто зробити", - заявив глава МЗС Польщі.

Сікорський також повідомив, що в Польщі пройшов "перший дискомфорт", викликаний відмовою Вашингтона від розміщення на території республіки елементів ПРО.

"Це - справа минула", - сказав він. "У щодо нового плану в нас немає проблем", - проінформував Сікорський.

"Інтерфакс-Україна"powered by lun.ua