Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Президент: газ на Новий рік буде, але...

Неділя, 8 листопада 2009, 20:35

Україна розраховуватиметься за спожитий у листопаді російський газ завдяки емісії.

Про це заявив президент Віктор Ющенко в інтерв’ю 5 каналу.

Він зазначив, що збитки України за неринковий тариф транзиту російського газу склали 2,2 мільярди доларів.

"Ми маємо по персональній директиві прем’єра тариф (на транзит російського газу) 1,7 долара, що, приблизно, у 2,5-3 рази нижче, ніж середньостатистичний по Європі", - зазначив він.

"Це 2,2 мільярда ми недоотримали в касу Нафтогазу тільки через одну причину: у нас працює неєвропейський тариф на транзит російського газу", - наголосив Ющенко.

Він заявив, що за 10 місяців 2009 року Україні нарахували 7,8 мільярди доларів штрафу за невибраний російський газ.

"За поточний рік Україна спожила газу на 4 мільярди доларів, з яких половина у будь-який час поточного року була оплачена кредитами", - сказав президент.

"Крім того, Україні нарахували 7,8 мільярди доларів штрафу. Крім того, за Україною до кінця року є ще зобов’язання вибрати з Росії 16 мільярдів кубометрів газу", - зазначив Ющенко.

"Це по тій персональній домовленості, яку мала прем’єр у січні, і що закріплено в угоді. За ці два місяці ми повинні спожити ще 16 мільярдів. Максимум, що може Україна спожити – це, приблизно, 5 мільярдів", - підкреслив він.

"Україна, яка з тої січневої домовленості прем’єра, не вибрала 40% газу, заплатить у кінці року, юридично, на базі угоди, 8,5 мільярди доларів штрафу, а російська сторона, яка не здійснила прокачку до Європи чверті газу з запланованого, не заплатить Україні нічого", - зазначив Ющенко.

Водночас, відповідаючи на питання журналіста, президент заявив, що Україна зустріне Новий рік з газом.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування