У Москві хочуть, щоб їхні кораблі стояли в Україні ще сто років

Вівторок, 1 грудня 2009, 21:40

Чорноморський флот Російської Федерації повинен залишитися в Криму "на наступні сто років".

Про це заявив депутат Держдуми РФ Сергій Марков на прес-конференції в Сімферополі, повідомляє УНІАН.

"Чорноморський флот повинен залишитися (в Криму) на наступні сто років. Він є гарантом безпеки в усьому цьому регіоні", - сказав він.

На думку російського депутата, моряки ЧФ РФ готові виступати на захист безпеки не лише громадян Росії, але й громадян України, "які для них не чужі".

"Вони для них свої. Їх завжди захищатимуть. Якщо щось станеться, тонутиме в Чорному морі українське судно, першим до нього прийде на допомогу російський Чорноморський флот", - сказав Марков.

За словами депутата-"єдинороса", питання базування Чорноморського флоту на українській території надмірно політизується.

"Питання використовується суто з метою політиканських погіршень відносин між Росією та Україною, створення потоку поганих новин. Цей потік потрібно припинити", - підкреслив Марков.

Крім того, він прогнозує, що передвиборна президентська кампанія в Україні буде досить драматичною, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Простим волевиявленням справа не обмежиться, на жаль, оскільки інтереси стикнулися дуже серйозні, і можуть бути якісь порушення закону, можуть бути фальсифікації", - зазначив він.

Російський депутат нагадав, що у виборчій кампанії "є кандидат, який не звик програвати, звик перемагати в третьому турі, і цей кандидат може прийняти якісь радикальні серйозні речі".

Це, на думку Маркова, вплине на сам хід виборчої кампанії та події після виборів. Він припускає, що в Україні можуть відбутися події, що виходять за конституційні рамки. "Нам би, звичайно, це дуже б не хотілося", - додав він.

На думку російського депутата, в ході нинішньої виборчої кампанії ні європейська, ні американська сторони не роблять ставку на певного кандидата.

"Зараз ставки ні на кого не робляться. Усім хотілося б, щоб громадяни України самі обрали собі керівництво. Це, напевно, найголовніше, і ми будемо сподіватися, що ніхто не вийде за конституційні рамки", - сказав він.powered by lun.ua