Національний екзит-пол поскаржився на складності

Неділя, 7 лютого 2010, 19:32
 

Представникам "Національного екзит-пола 2010" у другому турі президентських виборів стало складніше працювати в порівнянні з першим туром.

Про це заявила глава PR-департаменту КМІС Тетяна Пясковська на прес-конференції в неділю в Києві.

"Політична атмосфера навколо цього екзит-полу ("Національного екзит-пола 2010") стає трохи більш жорсткою, ніж було це на першому турі. Це у свою чергу говорить про те, що демократія в Україні проходить черговий іспит", - сказав представник Аналітичного центра Юрія Левади (Росія) Олексій Левинсон.

Як повідомила Пясковська, деякі інтерв'юери "Національного екзит-полу 2010" не могли добратися до виборчих дільниць через погодні умови. Такі випадки мали місце в Одеській, Волинській, Івано-Франківській, Львівській, Рівненській, Тернопільській і Хмельницькій областях.

Крім того, Левінсон відзначив, що інтерв'юери зштовхнулися з актами агресії на виборчих дільницях.

За словами Пясковської, роботі деяких інтерв'юерів перешкоджали члени виборчих комісій, а також співробітники СБУ.

Однак після 12:00, за словами Пясковської, проблем у роботі інтерв'юерів стало менше.

Директор інтернет-агентства "Social media" Ярослав Ажнюк нагадав, що під час першого туру президентських виборів сайт "Національного екзит-полу 2010" був зламаний хакерами. А також повідомив, що в другому турі сайт буде набагато складніше зламати, оскільки його "розлучили по різних серверах".

Крім того, директор фонду "Демократичні ініціативи" Ілько Кучерів підкреслив, що малоймовірно ситуацію, коли різні екзит-поли оголосять різних переможців своїх опитувань.

Він також повідомив, що в другому турі президентської гонки фінансування "Національного екзит-полу 2010" збільшилося.

У свою чергу Пясковська відзначила, що похибка екзит-пола складе не більше 2,5%.