Майбутній президент може бути не зовсім легітимним?

Неділя, 7 лютого 2010, 23:09
Переможець виборів президента може стикнутися з проблемою не повної легітимності.

Так політолог Володимир Фесенко прокоментував результати екзит-полів, згідно з якими ні Віктор Янукович, ні Юлія Тимошенко не мають підтримку вище 50%.

"Дуже схоже на те, що переможець виборів може мати менше 50% підтримки. А це означає - не зовсім повноцінна легітимність", - сказав він в ефірі каналу "Інтер".

"Навіть серед тих, хто проголосував - це менше половини виборців. А якщо ми будемо рахувати від загальної кількості населення країни - це близько третини країни", - зазначив Фесенко.

"З цієї точки зору - проблема повноцінної легітимності буде стояти дуже серйозно", - додав він.

У свою чергу політолог Андрій Єрмолаєв вважає ключовою проблемою майбутнього президента "як налагодити механізм влади з перших днів".

"Можливий варіант коаліції на один день", - вважає експерт.

"Коли не маючи можливості об'єднатися на довго і не маючи можливості повноцінно працювати в рамках існуючої коаліції, на що розраховуватиме Тимошенко, а варіант виходу "Нашої України" ніхто не виключає ...", - почав Єрмоаєв.

"Може бути прагматична пропозиція домовитися в кількох питаннях, навколо яких збирається більшість і підписує формальний коаліційний договір", - пояснив він.

"Це не вирішує проблем по суті, але це дозволить президенту і депутатам сформувати склад уряду - максимально технократичний, антикризовий", - додав експерт.

Також політолог порадив не забувати події 2007 року, коли були проведені дострокові вибори до парламенту.

"Вихід можливий тільки при компромісі президента і парламенту - або з приводу співпраці, або з приводу дострокових виборів", - наголосив Єрмолаєв.

"Українська правда"

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News