"Нафтогаз" до зими матиме 15 мільярдів боргу?

Четвер, 4 серпня 2011, 12:19

Після подорожчання російського газу дефіцит бюджету "Нафтогазу України" може сягнути рекордного рівня, прогнозують експерти.

Про це повідомляє "Німецька хвиля".

Як повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Володимир Макуха, у третьому кварталі цього року ціна на російське блакитне паливо для України зросла на більше, ніж 19% - з $297 до $354 за тисячу кубометрів.

У четвертому кварталі, як прогнозує міністерство, за тисячу кубометрів блакитного палива з Росії "Нафтогазу" доведеться платити близько 400 доларів. І це вже з урахуванням знижки в 100 доларів за "харківськими домовленостями".

За підрахунками Інституту енергетичних досліджень, враховуючи таку ситуацію, дефіцит бюджету "Нафтогазу" вже цієї зими сягне 15 мільярдів доларів, що майже вдвічі більше, ніж раніше розраховувала сама компанія.

Ще одна проблема "Нафтогазу" криється у стрімкому здорожчанню нафти, вартість якої враховується у ціновій формулі російського газу для України.

Так, DW звертає увагу на звернення до Міжнародного арбітражного суду, німецької енергетичної компанії E.On. Вона теж свого часу уклала довгострокові угоди з "Газпромом", в яких ціна на газ прив‘язується до ціни на нафту, і тепер потерпає через те, що вимушена купувати невиправдано дороге російське блакитне паливо.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.