Євросоюз може повністю заблокувати Україну, якщо Тимошенко посадять

Понеділок, 19 вересня 2011, 08:31

Євросоюз може не лише призупинити переговори про асоціацію з Україною, але й заблокувати введення зони вільної торгівлі у випадку обвинувачення Юлії Тимошенко.

Як розповів "Комерсант-Україна" високопоставлений представник ЄС, у випадку обвинувачувального вироку у справі Тимошенко Брюссель готується заблокувати і підписання interim agreement – документа, який повинен увести в дію ЗВТ між Україною і ЄС.

Втім, остаточне рішення про це поки не прийнято. 

Однак у випадку такого кроку процес зближення з Україною може бути повністю зупинений, припускає газета.

При цьому українські дипломати запевняють, що загроза зриву переговорів про асоціацію між Україною і Європейським союзом невелика.

На засіданні "Ялтинської європейської стратегії" (YES) у п'ятницю європейські політики чітко дали зрозуміти, що процес по Тимошенко може зашкодити зближенню України з ЄС.

"Якщо Тимошенко залишиться у в’язниці, взаємини між Україною і ЄС навряд чи будуть такими ж, як раніше. Колишньому прем’єру має бути надана можливість знову пройти випробування виборами", - заявив, зокрема, комісар ЄС із питань розширення й східної політики сусідства Штефан Фюле.

"Комісар дав зрозуміти, що, якщо Тимошенко отримає термін, переговори з Україною припиняться. Можливо, навіть буде скасований грудневий саміт", - розповів виданню один із представників неурядових організацій, який бачився з єврокомісаром.

"Говорять про 7-м років (можливий тюремний термін для Тимошенко)? О’кей, значить, ви будете 7 років чекати угоди про асоціацію", - процитував Фюле інший учасник зустрічі. powered by lun.ua