Близькі до Януковича структури зароблять 110 мільйонів на "Львівській залізниці"

П'ятниця, 23 вересня 2011, 13:58

Компанія Ріната Ахметова "Систем Кепітал Менеджмент" та близькі до Віктора Януковича фінансові структури зароблять майже 110 мільйонів.

Про це повідомляють "Наші гроші з посиланням на "Вісник державних закупівель".

ДТГО "Львівська залізниця" за результатами тендеру 16 вересня уклало угоди з ПАТ "Лізингова компанія "Укртранслізинг" на придбання вагона дефектоскопа ВД-УМТ-1 та машини для виправки та рихтування колії із стабілізацією безперервної дії ВПР-09-32 СSM DYN на умовах фінансового лізингу (сублізингу).

Вартість угод склала 109,76 млн. грн.

Лізинг вагона-дефектоскопа обійдеться у 37,07 млн. грн., машини для рихтування колії – 72,69 млн. грн.

За даними SMIDA, 49,96% акцій "Укртранслізингу" володіє донецьке ТОВ "Лемтранс", 41,73% — Фонд держмайна України.

2,33% акцій належить донецькій корпорації "Міжрегіональний промисловий союз" (МПС), основним власником якої є сам "Лемтранс". Директором МПС до призначення керівником "Укрзалізниці" працював Володимир Козак.

Ще 0,05% акцій належить київському ТОВ "Ф.М.С. груп", власниками якого є кіпрський офшор та словацька компанія "Etransa Slovakia s.r.o.".

Ще 0,00052% розподілено між п’ятьма мешканцями Донецьку і двома киянами – Петром Науменком та Олександром Юраковим.

Науменко відомий як керівник "Укрзалізниці" в 2007 році, Юраков – співзасновник ТОВ "ЄС Продакшен груп" (компанія в групі ESG, яка володіє телеканалом "Український бізнес-ресурс").

Донецькі фізособи-акціонери представляють керівні органи "Укртранслізингу".

"Лемтрансом" володіють п’ять компаній, кожна з яких має частку у розмірі близько 20%:

ПАТ "Систем Кепітал Менеджмент" Ріната Ахметова;

ТОВ "Сервіс-Охорона-Транспорт" Антона Пригодського;

ПАТ "АРС" Ігоря Гуменюка;

ТОВ "Укрпромінвестактив" – в 2007 році було засновано Олександр Юрченком, він очолював ТОВ "Дім мисливця", яке брало участь у відведенні землі для мисливської резиденції Віктора Януковича "Сухолуччя". Згодом засновниками "Укрпромінвесту" були Юрова Наталя Борисівна, кіпрський офшор "Інтерфірм Лімітед", Єрмакова Зінаїда Володимирівна і Галенко Тетяна Валентинівна.

"Укрпромінвестактив" є співзасновником Асоціації фінансових, промислових та торгівельних підприємств "Донбаський розрахунково-фінансовий центр" (ДРФЦ).

ТОВ "СПС-груп" – ще один співвласник "Лемтрансу", який був співзасновником "ДРФЦ".

Зараз засновниками "СПС-груп" є Зінаїда Єрмакова, Олександр Григорович Прядка і ТОВ "Укркиївресурс".

Ця компанія в 2007 році була заснована Михайлом Добнєвим, пов’язаний з низкою фірм, які також брали участь в приватизації "Сухолуччя" та "Межигір’я". Зараз засновниками "Укркиївресурсу" є лондонська фірма "Rikomfin limited" та Різанов Віктор Павлович.

Нещодавно директор по розвитку нових напрямів бізнесу СКМ Микола Нестеренко повідомив про плани групи Ахметова по збільшенню своєї частки в "Лемтрансі", яке володіє 10 тисячами піввагонів та Керченським стрілочним заводом.

"Ми ведемо перемовини про викуп частки у існуючих акціонерів", – сказав Нестеренко виданню "КоммерсантЪ-Украина".

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування