Власенко: "регіонали" спотворюють рішення Євросуду

Середа, 8 травня 2013, 13:25

Європейський суд з прав людини у своєму рішенні про незаконний арешт Юлії Тимошенко чітко встановив політичні мотиви переслідування екс-прем’єра.

Про це у середу під час прес-конференції заявив захисник Сергій Власенко, коментуючи численні заяви представників Партії регіонів з цього приводу.

Захисник процитував рішення Євросуду у справі Тимошенко: "… суд вбачає низку специфічних характеристик досудового ув’язнення, які дають йому змогу розглядати це питання окремо від більш загального контексту політично вмотивованого переслідування заявниці шляхом висування їй кримінальних обвинувачень після зміни влади…".

Власенко наголосив, що таке формулювання свідчить про політичні мотиви кримінального переслідування Тимошенко.

"Єдине зазначу, що я сподіваюся, що в Держдепартаменті США, в офісі Кетрін Ештон і Штефана Фюле сидять юристи за кваліфікацією трошки вищі, ніж Володимир Олійник та інші коментатори від Партії регіонів", - цитує захисника прес-служба партії "Батьківщина".

"Саме ці установи та люди, а також представники Міжнародного моніторингового комітету та Європарламенту - чітко заявили, що рішення Євросуду встановило політичні мотиви арешту та тримання під вартою Тимошенко", - зазначив захисник.

"Я ще раз підкреслюю, у цих людей працюють юристи, які є кращі фахівці, ніж згадувані вище коментатори", - резюмував Власенко.

Як відомо, 30 квітня Європейський суд з прав людини визнав незаконність арешту Тимошенко у серпні 2011 року, але не знайшов порушення прав щодо її скарги на застосування катувань та незаконне відеоспостереження.

Юристи та політики по-різному інтерпретували, чи встановив суд політичну мотивацію арешту.

Українська правдаpowered by lun.ua