Мінкульт вимагає вибачень у солістки опери за "бидлячі школи"

П'ятниця, 6 вересня 2013, 15:01

Міністерство культури вимагає від солістки Національної опери Катерини Абдулліної публічного вибачення за називання шкіл з українською мовою навчання "бидлячими".

Про це йдеться у заяві Мінкульту, поширеній у п’ятницю у відповідь на гучний скандал.

"Дуже прикро, що у сфері культури працює людина з таким низьким особистим рівнем культури. Солістка Національної опери, яка мала б бути носієм духовності та національного культурного багатства, натомість постала перед громадськістю як аморальна, не толерантна особа", - йдеться у заяві Мінкульту.

"Вона представляє Україну на міжнародному рівні, зокрема і виконуючи українські народні пісні. Тож Катерина Абдулліна мала б, на нашу думку, щонайменше поважати ту культуру, носієм якої вона виступає у своїй професійній діяльності. Натомість вона дозволила собі публічно висловити зневагу до мови та її носіїв", - зауважує відомство.

"Ми вимагаємо публічного вибачення від Катерини Абдулліної. Вона має публічно перепросити не лише в учнів і освітян україномовних шкіл, а й у всіх громадян України, оскільки своєю заявою образила все суспільство", - заявляє Мінкульт.

Як відомо, у мережі виник гучний скандал через коментар солістки опери Катерини Абдулліної, у якому вона називає українські школи "бидлячими".

 

"Отдала ребенка в русскую гимназию и еще не разу не пожалела. Все предметы по русски все предельно ясно и понятно. А больше всего понравилась торжественная линейка я даже плакала. По русски очень красиво говорили старшеклассники. Пели и читали стихи. Да вобщем то контингент родителей и детей резко отличается от быдлячих украинских школ. В первом классе три раза в неделю укр. мова, и выпускники гимназии разговаривают на ней куда лучше чем выпускники укр школ. Я рада, что моя дочь учится среди морально здоровых детей. А не среди быдла", - писала солістка Національної опери (орфографію збережено). 

Рік тому Абдулліна уже зачіпала цю ж тему у Facebook

Свої висловлювання Абдулліна вивісила у себе у Facebook, проте станом на ранок п'ятниці вони видалені. За словами Романа Мотичака, видалила ці висловлювання вона не одразу. "Ми ще години чотири це все спостерігали", - каже він.  

"Українська правда. Життя"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
16:43
Німеччина терміново передасть Україні Patriot
16:37
Після завершення будівництва нових енергоблоків ХАЕС перевищить потужності ЗАЕС – Котін
16:35
Інститут демографії: зменшення віку призову до 20 років може негативно вплинути на народжуваність
16:30
Зеленський: В Україні працюють 500 підприємств ОПК, інші країни зацікавлені в нашій зброї
16:18
Соратниця Трампа розповіла, коли можуть розглянути законопроєкт про допомогу Україні
16:04
відеоДовбик забив швидкий гол у ворота "Атлетико" і очолив список бомбардирів іспанської ліги
16:03
Батька трьох дітей, який не з'явився на службу через смерть ексдружини, засудили на 4 роки
15:55
відеоГрупа росіян потрапила у полон на Донеччині – мала прикрити димом захід штурмовиків
15:47
відеоІран заявив про захоплення судна під португальським прапором біля Ормузької протоки
15:30
Що треба знати про освітні документи в "Дії": відповіді на поширені питання
Усі новини...