На Кіпрі арештували активи Тарути - російська газета

Четвер, 22 травня 2014, 09:27

На Кіпрі заарештована частина активів олігарха Сергія Тарути, якого на початку березня нова влада України призначили губернатором Донецької області.

Як пише російський "Комерсант" із посиланням на джерела, знайомі з ходом процесу, відповідне рішення виніс 20 травня окружний суд Нікосії, задовольнивши клопотання ВТБ.

Судовим наказом було заборонено "відчуження, передача, дарування, застава і будь-яке інше обтяження активів, рухомого або нерухомого майна, що належать Таруті безпосередньо чи опосередковано".

У список заарештованих, за відомостями джерела, близького до ВТБ, потрапили вісім структур, пов'язаних з нинішнім губернатором Донецької області. Це кіпрські Arrowcrest Ltd (100% акцій належать Таруті) і Dargamo Holdings Ltd.

Остання, каже співрозмовник, є одним з "непрямих" акціонерів корпорації "Індустріальний союз Донбасу" (ІСД), в якому губернатор володіє міноритарним пакетом акцій.

До 2009 року Тарута був одним з основних акціонерів ІСД, але потім 50% плюс 2 акції холдингу були продані російським інвесторам на чолі з колишнім співвласником Evraz Group Олександром Катуніним (інші учасники невідомі).

Акції купувалися у Віталія Гайдука, Сергія Тарути та Олега Мкртчана. Гайдук вийшов з капіталу ІСД, Тарута і Мкртчан залишилися акціонерами.

За даними кіпрського реєстру, Arrowcrest (створена в 2006 році, акціонерний капітал становить 17,1 тис євро) на 100% належить Таруті.

У Dargamo (створена в 2008 році, акціонерний капітал - 500 тисяч євро) у нього 100 акцій, ще 499 900 акцій належать Enard Investments Ltd (Британські Віргінські острови).

Серед арештованих активів Arrowcrest Ltd - український футбольний клуб "Металург" (25,3% належить Arrowcrest Ltd.), по 33,4% кіпрських операційних компаній IGH Industrial Group Holding Ltd і ISHS Industrial Steel Holding Co. Ltd. і 19,94% акцій будівельної компанії з Македонії Beton AD.

Джерела стверджують, що також під арешт потрапили папери польської Gdansk Shipyard Group SP ZOO, співвласника Гданської судноверфі (75%), однак знайти підтвердження зв'язку цієї компанії з Arrowcrest в кіпрському реєстрі не вдалося.

Позов ВТБ, поданий до окружного суду Нікосії, пов'язаний з кредитуванням банком ТОВ "Єнісейський фанерний комбінат" - ініціатором і одним з інвесторів цього проекту виступав той же Олександр Катунін.

У 2008-2011 роках ВТБ надав підприємству кредити на загальну суму 203,2 млн  доларів. Зараз заборгованість по них без урахування штрафів і відсотків становить 181,3 млн  доларів.

У 2011 році Олександр Катунін і його тодішній партнер Тарута виступили поручителями по ряду кредитів для ТОВ на суму понад 30 млн доларів солідарно.

Оскільки в листопаді 2013 арбітражний суд Красноярського краю порушив справу про банкрутство Єнісейського фанерного комбінату, ВТБ для стягнення коштів за договором поруки подав до суду позов на 30 млн доларів до Катуніна і Тарути.

Наприкінці лютого цього року суд повністю задовольнив вимоги кредитора. Незабаром після цього активи одного із поручителів, нового губернатора Донбасу, були виявлені на Кіпрі, тому 16 травня ВТБ звернувся до суду Нікосії, а вже через чотири дні позов був розглянутий та задоволений.

"Економічна правда"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування