Висновок КС щодо децентралізації надійшов до Верховної Ради

Понеділок, 3 серпня 2015, 13:24

Висновок Конституційного суду про відповідність законопроекту про внесення змін до Конституції в частині децентралізації влади вимогам статей 157 і 158 Основного закону надійшов до Верховної Ради.

Про це повідомив прес-секретар спікера парламенту Дмитро Столярчук агентству "Інтерфакс-Україна".

"Висновок Конституційного суду надійшов до Верховної Ради", - сказав він.

Столярчук додав, що найближчим часом текст цього висновку КС буде роздано народним депутатам.

Як повідомлялося, 31 липня КС оголосив висновок про те, що законопроект про внесення змін до Конституції з децентралізації відповідає вимогам статей 157 і 158 Основного закону.

Верховна Рада 16 липня ухвалила постанову про спрямування до КС президентського законопроекту про внесення змін до Конституції з децентралізації влади.

Згідно з Регламентом Верховної Ради, отриманий висновок КС невідкладно роздається парламентарям і спрямовується президенту. Після цього парламент попередньо схвалює законопроект (у першому читанні) 226 голосами. На наступній сесії для остаточного ухвалення закону про внесення змін до Конституції необхідно не менше 300 голосів.

Згідно з законопроектом, в Україні вводиться нова система адміністративно-територіального устрою: громади, райони (об'єднання кількох громад) і регіони (області й Автономна республіка Крим). Особливості Києва і Севастополя в системі адмінтерустрою визначаються окремим законом.

Місцеве самоврядування здійснюється радами – громад, районів і областей, а також їх виконавчими органами (у районах і регіонах – виконавчими комітетами). Голова громади обирається шляхом прямих загальних виборів, голови районних і обласних рад – з депутатів відповідної ради.

Термін повноважень депутатів місцевих рад і голів громад пропонується скоротити з 5 до 4 років.

Законопроектом передбачається, що "виконавчу владу в районах і областях, Києві і Севастополі здійснюють префекти" (досі – районні і обласні держадміністрації), яких призначає і звільняє з посади президент за поданням Кабінету міністрів.

Водночас, згідно з перехідними положеннями, виконавчі комітети районних і обласних рад будуть створені після чергових місцевих виборів, які відбудуться в жовтні 2017 року, після чого президент має здійснити перше призначення префектів. До цього моменту, як і раніше, продовжують функціонувати районні і обласні адміністрації.

У Перехідних положеннях також закріплено, що "особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей визначаються окремим законом".powered by lun.ua