Головуючий суддя у справі Лавриновича взяв самовідвід

Вівторок, 4 серпня 2015, 11:12

Головуючий у колегії суддя Апеляційного суду Києва взяв самовідвід при розгляді апеляції на запобіжний захід у вигляді застави 1,2 млн для екс-міністра юстиції Олександра Лавриновича.

Дмитро Сокуренко сказав, що, будучи главою Київського управління юстиції, знаходився в прямому підпорядкуванні у міністра юстиції Лавриновича, а крім того, був тривалий час членом колегії Мін'юсту, передають Українські новини.

"Він був моїм безпосереднім керівником всі ці роки ... Моє ставлення непросте до Олександра Володимировича ... і я вважаю, що моя участь у розгляді цієї апеляції є просто неможливою", - заявив він.

Двоє інших членів суддівської колегії прийняли самовідвід Сокуренко.

У свою чергу, Лавринович подякував судді і зазначив, що зараз більшість суддів можуть сказати, що певним чином залежали від міністра юстиції Лавриновича.

"2/3 суддів в той чи інший момент залежали від моїх рішень чи рекомендацій", - сказав екс-міністр.

За його словами, Державна судова адміністрація була створена тільки в другій половині 2003 року, а до цього безпосереднє керівництво суддівським корпусом здійснював міністр юстиції.

Також, як зазначив Лавринович, він безпосередньо спілкувався з суддями будучи головою Вищої ради юстиції у 2013-2014 роках.

Після оголошення рішення про відведення колегія суддів оголосила перерву для обрання нового головуючого судді.

Як повідомлялося, 30 липня Печерський районний суд Києва відмовився заарештувати колишнього міністра юстиції Лавриновича і призначив заставу в розмірі 1,2 млн гривень.

Прокуратура і захист екс-міністра оскаржили це рішення.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування