Аваков про кадри: ми нікого не завеземо з Марса, а грузини закінчилися

40 переглядів
П'ятниця, 6 листопада 2015, 15:23

Глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков пояснює повільність реформи МВС необхідністю підготовки великої кількості кваліфікованих кадрів.

Про це він розповів в інтерв'ю "Українській правді".

"Все дуже просто. Коли ми говоримо про реформу МВС, то тут з самого початку я вибирав між швидкістю змін і загрозою втрати керованості. З самого початку - з того дня, коли я прийшов у цей кабінет, 23 лютого 2014 року. Тобто, завжди вибираєш, що робити: вигнати всі 100% і повністю втратити всю систему або почати еволюційні зміни".

"А коли почалися кримські події, а після цієї події в Донецькій і Луганській областях - питання балансу стало ще гостріше. Тому реформи - завжди баланс між змінами та ризиком втрати керованості", - сказав глава МВС.

На питання, чи вдалося міністру витримати баланс, Аваков відповів:

"Моя суб'єктивна думка, що я якось балансую досі. Ваша думка або думка когось з боку, хто не розуміє всіх нюансів, та й не повинен їх розуміти -"та що ж таке?!". Час від часу хтось надсилає мені фото чергового беркутівця, з їхньої точки зору, мерзотника, або реального мерзотника, і каже: "Як це так?! Півтора роки з революції минуло!..".

"Але тут дуже ясно треба розуміти: коли я прийшов, у системі МВС працювало 300 тисяч осіб, у системі міліції працювало 187 тисяч осіб. Зараз у нас їх 140 тисяч, і навіть звільнення цих 47 тисяч - це нетривіальний процес. У якісь моменти ми приймали різкі рішення, я це теж пробував ", - зазначив міністр.

Як приклад Аваков навів позаплановий розпуск ДАІ Миколаєва:

"Просто прийшли і вигнали всіх. І що далі? Я дуже ясно зрозумів, що розпуск ДАІ Миколаєва з труднощами, але ми можемо витримати. Ми їх замінили іншими людьми, прислали співробітників з інших міст, ввели батальйон "Миротворець". Але це сурогат, профанація заміни, неякісна заміна", - вважає міністр.

"Замість ДАІ треба виводити патруль, який вже все знає і вміє. Його треба готувати. Ми нікого не завеземо з Марса, а грузини закінчилися. Це складний процес, його потрібно готувати", - зазначив Аваков.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua