Через Раду з 1 березня зупиняться розслідування щодо Майдану

П'ятниця, 19 лютого 2016, 15:09

Розслідування справ щодо злочинів під час Революції Гідності в 2013-2014 роках призупиниться з 1 березня.

Про це повідомив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк на "круглому столі" про справи по Майдану 19 лютого

"З 1 березня розслідування справ (щодо злочинів на Майдані) припиняється", - цитує Горбатюка "Інтерфакс-Україна".

Він нагадав, що попереджав про таку можливість, але Верховна Рада так і не ухвалила за тиждень зміни до закону про Державне бюро розслідувань. А наступне засідання парламенту відбудеться аж 15 березня.

Раніше в інтерв'ю "Українській правді" Горбатюк попередив, що з 1 березня слідчі прокуратури втратять повноваження, якщо Верховна Рада не внесе зміни до законодавства щодо Держбюро розслідувань.

"Коли я заявляю, що розслідування може зупинитися і критикую історію з ДБР, то багато хто каже, що мотив Горбатюка чи прокуратури – залишити слідство у прокуратурі. Це не так", - сказав він.

"Перше – слідства в прокуратури 20 років немає, з 1996 року в нас – перехідний період. Питання в тому, що законодавець за ці 20 років уже міг продумати, як створити новий орган, щоб не було шкоди для слідства", - зазначив Горбатюк.

"Слідство – це неперервний процес, але депутати так прописали цей закон, без належного перехідного періоду, що 1 березня слідчі прокуратури втрачають повноваження й сидять, склавши руки. Справи не будуть не розслідуватися, а ДБР ще не створено, і на це піде рік. Це злочин", - заявив він.

Виходом із ситуації могло б стати продовження повноважень для співробітників управління Горбатюка: "Усі згодні, але рішення з цього приводу немає", - сказав він.

Горбатюк вважає, що питання викликає суть Держбюро розслідувань.

"Я готовий його очолити й про це думаю. Я не боюся ДБР, але якщо щось робити, то треба робити з розумом. А то в цьому випадку ті ж законодавці схожі на більшовиків: "Весь світ ущент зруйнуємо, а потім наш новий світ побудуємо", - сказав він.

За словами Горбатюка, закон про ДБР "у 10 статтях порушує Конституцію, 30 статей суперечать одна одній, плюс саме по собі Бюро – фактично непотрібне, у нього позабирали при останньому голосуванні розслідування вбивств, злочинних організацій, розслідування тероризму й залишили тільки все те, що дрібніше НАБУ".

Запропоновані прокуратурою зміни в законодавство стосуються "продовження строків і окремих змін".

"Наше управління спеціальних розслідувань опрацювало весь цей законопроект, і ми продовжуємо над ним працювати, ми готові від і до відпрацювати закон про ДБР, щоб цей орган діяв і приносив користь", - заявив Горбатюк.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування