Безсмертний пояснив, які пункти заважають домовитися у Мінську

Середа, 23 березня 2016, 20:10

Питання перехідної юстиції, амністії, виборчого імунітету та виборчої безпеки поки не вдається погодити на засіданні політичної підгрупи.

Про це "Українській правді" розповів представник України в політичній підгрупі Роман Безсмертний.

"Маленькою частиною процесу перехідної юстиції є питання амністії, виборчого імунітету, безпеки виборчого процесу. Наприклад, амністія неможлива без демілітаризації і демобілізації", - сказав він.

За словами Безсмертного, позиція протилежної сторони полягає в тому, що армійські корпуси мають стати народною міліцією.

"З чим? З танками, БТРами?" – обурився він.

"Є п’ять умов проведення амністії згідно з міжнародною практикою. Починаючи від питання безпеки, закінчуючи фінансовим забезпеченням процесу, залученням в процес всіх учасників конфлікту. І тут виникає питання: а Росія і російські військові? ", - сказав він.

"Далі. Передумовою є обмін незаконно утримуваних заручників і початок проведення правової процедури. Це ключові моменти, вони всі абсолютно неможливі до реалізації. Вони відкидають кожен пункт, не розуміють, що це за процес. І розмова втрачає сенс", - додав Безсмертний.

"Щодо амністії. Добре, ми запускаємо цей процес до українських учасників. А що на Донбасі роблять російські? Принцип правди і справедливості вимагає сатисфакції для людей, які потерпіли від дій моторол, козіциних і так далі. А що в цій ситуації, яку сатисфакцію можна отримати?" – сказав він.

Безсмертний також зазначив, що опоненти намагаються запропонувати застосувати до них ті ж принципи амністії, що застосовувалися до активістів Майдану.

"Але на Майдані були неозброєні люди. Вони були на території, яка контролювалася офіційною владою. А тут, на окупованому Донбасі, озброєні люди, які не демобілізуються і не складають зброю", - зазначив він.

Оксана Коваленко, Саша Ночь, УП

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування