Засновник Mossack Fonseca: ЗМІ влаштували "полювання на відьом"

Вівторок, 5 квітня 2016, 14:01

Один із засновників юридичної фірми Mossack Fonseca Рамон Фонсека відкидає звинувачення в порушеннях, які викрив витік численних документів компанії.

Про це він розповів британському виданню Financial Times.

На думку Фонсеки, медіа розпочали "полювання на відьом", спрямоване на підрив легітимності індустрії створення офшорних компаній.

Він наголосив, що його фірма не мала справи з кінцевими клієнтами напряму - і що на початку, до запровадження більш строгих міжнародних і внутрішньопанамських регуляцій, які вимагають ідентифікації клієнтів, компанія навіть не знала своїх клієнтів особисто.

"Це наче ви купуєте автомобіль, продаєте його дилеру, який продає його жінці, яка вбиває когось - виробник не несе відповідальності," - каже Фонсека.

Він зазначив, що Mossack Fonseca не створювала офшорні компанії безпосередньо для клієнтів, юридична фірма діяла від імені посередників - як правило, банку або адвоката.

Проте, він визнав, що після створення компанії, в деяких випадках фірма залишається в якості зареєстрованого агента, забезпечує послуги секретаря чи надає директора або двох.

Однак ужорсточення правил регуляції змусило компанію ретельніше ставити питання щодо того, для кого вона створює офшорні компанії.

"Я можу гарантувати, що в Нью-Йорку, Лондоні і Майамі крутяться більш брудні гроші, ніж у Панамі," сказав також Фонсека.

Фонсека зазначив, ще деякі імена, які спливли в результаті витоку інформації, його здивували, хоча відмовився уточнити, кого він має на увазі.

Як відомо, автори розслідування, проведеного Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ) на основі документів з архіву юридичної фірми Mossack Fonseca, стверджують, що панамська компанія в ряді випадків допомагала клієнтам відмивати гроші, ухилятися від сплати податків і обходити різні санкції.

У документах фірми згадуються 72 колишніх і нинішніх глави різних держав, а також багато відомих компаній і людей.

Низка держав, чиї громадяни фігурують у матеріалі журналістів, вже оголосили про початок розслідування.

Валентина Романенко, УП

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...