МВС приписувало Порошенку офшори ще в 2003 році — ЗМІ

Четвер, 7 квітня 2016, 22:28

Слідчі МВС у 2003 році встановили причетність низки офшорних компаній з орбіти президента Петра Порошенка до завдання збитків бюджету України у розмірі близько 25 мільйонів гривень – через ухиляння від сплати податків.

Про це повідомляють журналісти програми "Схеми", посилаючись на матеріали кримінальної справи, яка була порушена за часів президента Леоніда Кучми, коли Порошенко перебував в опозиції.

Згідно з інформацією журналістів, у перебігу досудового слідства правоохоронці встановили, що офшорна компанія Agroprodimpex, яка з’явилася у структурі бізнесу Порошенка 15 років тому і залишається там донині, "задіяна у злочинних схемах мінімізації оподаткування низки підприємств, що зареєстровані та розташовані на території України".

У матеріалах справи є звернення слідчих до Інтерполу з проханням долучити іноземні правоохоронні органи до розслідування, в якому фігурують щонайменше 5 офшорних фірм, які в різний час належали до групи компаній Петра Порошенка "Укрпромінвест".

Зокрема, йдеться про: Agroprodimrex Corp із офшорної зони штату Делавер (США), кіпрський Agroprodimrex Cyprus Limited, Willenhall Traiding Limited та Fairdrook EnterprisesLimited із острова Мен та панамський Ukrprovinvest Holding Limited.

Згадана кримінальна справа була закрита восени 2004 року і так і не була передана до суду.

Причини закриття цього кримінального провадження наразі журналістам невідомі.

Як відомо, 3 квітня про причетність Порошенка до тіньових операцій заявили розслідувачі OCCRP. Наразі претензії до президента полягають у приховуванні факту створення компаній в офшорі. 

Юристи Порошенка прокоментували цю інформацію.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування