Посол США бачить, що олігархи вже не такі впливові

Вівторок, 2 серпня 2016, 08:41

Посол США в Україні Джефрі Пайєтт бачить прогрес в боротьбі з корупцією в Україні, проте відзначає, що Києву ще потрібно багато чого зробити.

Про це він розповів в інтерв'ю австрійському виданню Der Standard, повідомляє ZN.UA.

Головним досягненням, на думку Пайєтта, стала поява нових інститутів, таких як Національне антикорупційне бюро.

"У Генпрокурора також хороші зв'язки з нами. Колишній прокурор з Департаменту юстиції США працює в якості його радника. Про це нас попросив президент Петро Порошенко. Є також екс-чиновники з ЄС, які працюють в офісі Луценка. Також українське громадянське суспільство бореться з корупцією активніше, ніж будь-коли", - сказав Пайєтт.

При цьому він додав, що дуже важливо відновити справедливість і покарати винних.

Він нагадав про справу проти депутата Олександра Онищенка і підкреслив, що висунення проти нього звинувачень у корупції було важливим кроком на шляху до справедливості.

Також Пайєтт зазначив, що сьогодні олігархи в Україні не такі сильні і впливові, як ще кілька років тому.

"Олігархи зараз ослабли. У нас була аналогічна проблема в США на початку 20-го століття. У нас були Рокфеллер і Карнегі. Але ми приборкали цю проблему. Україна тільки почала цей процес і їй знадобиться час", - додав американський посол.

Він зазначив, що українське суспільство більше не мириться мовчки з неподобством, а преса стала значно активнішою. Незважаючи на те, що великі ЗМІ досі в руках олігархів, залишаються альтернативні джерела, які інформують суспільство.

Раніше посол США в Україні розкритикував Росію за підживлення війни в Донбасі.

За його словами, ситуація в зоні АТО загострилася через нові поставки озброєння з РФ.

При цьому Пайетт підкреслив, що Росія і далі порушує Мінські угоди, в той час як Україна виконує їх в значній мірі.

Також повідомлялося, що фінансова розвідка США допоможе в пошуку грошей українських корупціонерів в офшорах.powered by lun.ua