Тристороння контактна група щодо Донбасу пішла на канікули

1565 переглядів
Четвер, 4 серпня 2016, 02:36

Тристороння контактна група щодо врегулювання ситуації на Донбасі пішла на канікули, не підписавши жодних угод.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Підгрупа з безпеки продовжить обговорення питання щодо розведення сил і створення зони безпеки у майбутньому", – сказав представник ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Мартін Сайдік 3 серпня після завершення зустрічі у Мінську.

За його словами, підгрупа з гуманітарних питань вважає за необхідне посередництво Міжнародного комітету Червоного хреста щодо обміну полоненими.

"Гуманітарна підгрупа висловила думку, що МКЧХ може стати дієвим посередником щодо звільнення людей, захоплених на Донбасі у полон і зниклих безвісти", – зазначив Сайдік.

Представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма вже вдруге поспіль не приїхав до Мінська.

А представник української сторони у підгрупі з гуманітарних питань Віктор Медведчук виступив зі заявою, яка суперечить позиції України у питанні проведення виборів на Донбасі.

"Є різні підходи, і коли кажуть, що треба спочатку гарантувати умови безпеки, ну це природньо. Але до того як проводити вибори, треба ухвалити закон. Закон про вибори має ухвалити Верховна Рада України. А щоб його внесли у залу Верховної Ради та проголосували, його треба узгодити. Тому поки немає узгодження, немає ухвалення закону, говорити про те, що причиною непроведення виборів є безпека – я б сказав, що це перебільшений фактор", – сказав Медведчук.

За повідомленням сепаратистів під час зустрічі сторони так і не узгодили документ про розведення сил на Донбасі.

"Без врегулювання цих питань ні тиші, ні миру не буде", – заявила речниця Дениса Пушиліна, який на переговорах у Мінську представляє угруповання "ДНР".

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську заплановане на 26 серпня.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua