ГПУ готує запит до Росії щодо Плотницького

Понеділок, 5 березня 2018, 13:01

Україна оголосила екс-ватажка луганських бойовиків Ігоря Плотницького в розшук, Головна військова прокуратура спробує перевірити, чи його затримали в Росії.

Про це йдеться у відповіді Генеральної прокуратури на запит проекту "Радіо Свобода" "Донбас. Реалії".

Головна військова прокуратура ГПУ процесуально керує розслідуванням за підозрою Плотницького у вчиненні злочинів за ч. 1 ст. 109, ч.2 ст 110 та ч.1 ст 258-3 ККУ.

Плотницького оголошено у розшук, слідчий суддя дав дозвіл на його затримання для приведення до суду для розгляду клопотання про запобіжний захід.

"Інформація, поширена у ЗМІ, щодо затримання Плотницького буде перевірена шляхом направлення запиту про міжнародно-правову допомогу до компетентних органів Російської Федерації", – йдеться у відповіді ГПУ.

 

Вже понад 3 місяці минуло відтоді, як в окупованому Луганську стався "переворот", а лідер сепаратистів т. зв. "ЛНР" Ігор Плотницький склав повноваження й остаточно виїхав до Росії. У січні Служба безпеки України повідомляла лише, що він залишається в РФ.

Наприкінці січня російські ЗМІ писали, що в листопаді Плотницького та його підлеглих Ірину Тейцман, Євгена Селіверстова й Анастасію Шуркаєву передали під конвоєм у Росію, де їх нібито утримують під вартою через підозру у співробітництві з СБУ.

Нещодавно перший завідувач "скарбницею" луганських бойовиків Болотова Владлен Заруба ("Куба") заявив, що Плотницького нібито арештували в Росії за розтрати фінансової допомоги на понад мільярд доларів – і тримають у СІЗО "Кресты" ("Хрести") в Санкт-Петербурзі.

Заруба вважає, що Плотницький свідчив і проти колишнього співвласника корпорації "Індустріальний союз Донбасу" Олега Мкртчана: "Я так розумію, що після свідчень Плотницького під арешт взяли в Росії його куратора-подільника... Не пам’ятаю прізвище, вірменин чи азербайджанець. Один із господарів Алчевського меткомбінату".

Заступник голови Громадської спостережної комісії Санкт-Петербурга Роман Ширшов розповів, що в ізоляторі "Кресты" їм сказали, що Плотницького в них немає. Але чи це правда, Ширшов не знає.

Видання "Апостроф" із посиланням на джерела серед луганських "чиновників" пише, що Плотницький нібито перебуває в Москві: він близько двох тижнів давав свідчення, а потім опинився на свободі, хоча зі столиці РФ виїжджати не може і перебуває під "наглядом".  

Раніше "Московский комсомолець" писав, що Плотницький у підмосковній Барвисі нібито володіє особняком за 30 мільйонів доларів.

А у Воронежі журналісти знайшли бізнес сина Ігоря Плотницького Станіслава: на нього зареєстровані воронезькі магазини мережі "Техноеконом".

Олена Рощенко, УП


powered by lun.ua