Посольство України і МЗС вимагають пустити Денісову до політв'язнів

520 переглядів
Четвер, 28 червня 2018, 15:13

Посольство України у РФ направило чергову ноту Міністерству закордонних справ РФ з рішучим протестом щодо недопуску уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової до українського політв’язня Олега Сенцова.

Про це повідомляє в четвер сайт українського омбудсмена.

"Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова в рамках моніторингових візитів 28 червня здійснила чергову спробу відвідати громадянина України Олега Сенцова. З незрозумілих для України причинам, незважаючи на виконання Посольством передбачених формальностей, адміністрація пенітенціарного закладу відмовила у відвіданні Людмилі Денісовій Олега Сенцова", - йдеться у звернені.

Посольство зазначає, що дана ситуація засвідчує про небажання російської сторони сприяти Денісовій в реалізації досягнутих домовленостей між президентом України Петром Порошенком і президентом РФ Володимиром Путіним, що веде до їх зриву.

Враховуючи зазначене, українська сторона висловила рішучий протест і закликала РФ до негайного прийняття рішення щодо допуску Денісової до громадянина України Олега Сенцова, а також до нормалізації ситуації зі здійсненням інших моніторингових візитів омбудсменів двох країн.

Разом з тим, Міністерство закордонних справ України вимагає в РФ забезпечити безперешкодний допуск Денісової до українських політв'язнів, повідомила речниця МЗС Мар'яна Беца.

"РФ продовжує свої політичні ігри. Ціна - людське життя", - написала також вона у Twitter.

Як повідомлялося, у четвер зранку омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що їде до Лабитнангі (РФ), щоб зустрітися з політв'язнем Олегом Сенцовим.

Однак прес-секретар омбудсмена РФ Тетяни Москалькової Олексій Зловедов заявив, що Москалькова планує відвідати в четвер Сенцова, але без Денісової.

Пізніше кортеж Москалькової заїхав на територію колонії повз Денісову, яка очікувала біля входу.

Денісова заявляла, що постійно звертається до чергового з проханням пропустити до Сенцова і намагалася подати відповідну заяву, але її не приймали.

Після цього Москалькова заявила, що стан Сенцова в цілому задовільний, але у зв'язку з його голодуванням залишаються побоювання.

Москалькова також заявила, що отримала відповідь від Федеральної служби виконання покарань РФ про те, що Денісова не може бути допущена в рамках консульських конвенцій до Сенцова, оскільки вона громадянка іншої держави, а він є громадянином Росії.

Лише близько 17 години за місцевим часом у Денісової прийняли заяву про намір побачитися з Сенцовим.

Український омбудсмен Людмила Денісова з 15 червня перебуває в Росії, але їй не дозволили зустрітися з жодним із українських політв'язнів - зокрема відмовили у допуску до Олега Сенцова, який голодує в російській колонії вже 46 днів, до Романа Сущенка, Миколи Карпюка.

27 червня Денісова звернулася до глави адміністрації президента РФ через нереалізовані гарантії, дані їй Володимиром Путіним.

Українська правда
powered by lun.ua