В Україні створили робочу групу для інтеграції ромів

Вівторок, 10 липня 2018, 14:13

Правоохоронці створили робочу групу з питання інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство.

Про це інформує 10 липня департамент комунікації МВС.

До робочої групи увійшли представники МВС, Нацполіції, Державної міграційної служби, Національної академії внутрішніх справ, Офісу Ради Європи в Україні, Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, Міністерства культури, СБУ, КМДА, ромських громадських організацій.

 
Андрій Новицький

За словами заступника міністра внутрішніх справ Тетяни Ковальчук, "необхідно врегулювати прогалини в українському законодавстві та розробити відповідні алгоритми взаємодії для того, аби всі почувалися безпечно та мали рівний доступ до соціальних та адміністративних послуг".

"Ми маємо перейти від декларативних намірів до практичних дій", наголосила Ковальчук.

Спеціаліст проекту Ради Європи з питань ромів Зола Кондур зазначила, що офіс РЄ в Україні наразі запускає проект щодо національних меншин.

"В ньому наявний ромський компонент. Він передбачає міжінституціональну співпрацю задля вирішення всіх проблемних питань, зокрема документування ромів та забезпечення безпеки в місцях компактного та стихійного проживання ромської національної меншини", – сказала Кондур.

В ніч на 24 червня стався напад на табір ромів на околиці Львова: внаслідок нього одна особа загинула, четверо отримали травми.

У нападі на ромський табір підозрюють учасників угрупування "Твереза і зла молодь" – це незареєстроване угруповання, яке використовує символіку ультраправої організації Misanthropic Division.

За підозрою у нападі затримали 8 осіб, більшості з них 16-18 років. Їм оголошено підозру в хуліганстві.

25 та 26 червня всіх підозрюваних взяли під вартою на шістдесят діб без права внесення застави

9 липня одного з підозрюваних у нападі на табір ромів відпустили під домашній арешт.

В Україні близько більше 100 тисяч ромів живе у таборах.

Національна поліція раніше пообіцяла комплекс профілактичних заходів з метою недопущення нападів на ромів.

6 липня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков поговорив з послами країн великої сімки про напади на табори ромів в Україні і заявив, що дійшов з ними до спільної позиції.

Українська правда