Суд дав захисту Януковича "останній шанс" на допит свідків

Понеділок, 16 липня 2018, 15:10

Оболонський районний суд дав захисникам екс-президента Віктора Януковича, обвинуваченого у державній зраді, ще один день на допит свідків – 17 липня.

Про це повідомив суддя Владислав Дев'ятко, у зв’язку з тим, що ні сам Янукович, ні свідки (екс-прем'єр Микола Азаров, екс-міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, екс-голова СБУ Олександр Якименко та ін.) не прибули на допит 16 липня.  

"Суд на завтра оголосить перерву на 10 годину і дасть останню можливість прибути обвинуваченому і свідкам захисту для допиту, у тому числі шляхом відеоконференцзв'язку", - сказав Дев'ятко.   

Адвокат екс-президента Віталій Сердюк заявив на це, що суд не надсилав жодних офіційних повідомлень про виклик цих осіб на допит.

Але суддя заперечив, що свідків викликали "більше 10 разів", а сам Янукович проігнорував більше 60 судових засідань, хоча мав змогу брати участь у суді шляхом відеоконференцзв'язку.

"Перерва на завтра на 10 годин", - сказав суддя Дев'ятко.

16 липня у суді допитали лише одного свідка захисту – колишнього начальника служби безпеки президента Віктора Януковича Костянтина Кобзаря. Він заявив, що в лютому 2014 року штурмувати маєток екс-президента їхало 10 одиниць броньованої техніки з військової частини "Десна".

Як повідомлялося, раніше суддя заявляв, що свідків допитуватимуть з 16 по 20 липня, а 30 липня розпочнуться судові дебати.

Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

29 червня 2017 року у суді зачитали обвинувальний акт у справі про сприяння російській владі в анексії Криму та веденні агресивних воєнних дій на території України.

5 липня 2017 року Янукович оголосив, що не бажає брати участь в ініційованому Україною судовому процесі в справі про державну зраду і відкликає з суду своїх адвокатів.

Але 11 грудня адвокат Віталій Сердюк, який бере участь у процесі щодо розстрілів на Майдані, знову почав захищати Януковича у справі про держзраду.

З того часу суд допитує свідків.

У січні захист подавав список із 35 осіб, яких просить допитати у суді у якості свідків. 

Суд планує завершити дебати у справі Януковича у липні.

Ірина Балачук, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування