Україна готує позов до ЄСПЛ через переслідування українців у Росії

Середа, 18 липня 2018, 15:19

Європейський суд з прав людини розглядає пояснення Росії щодо здоров'я в'язня Кремля, українського режисера Олега Сенцова, найближчим часом Україна направить позов з приводу інших політв'язнів.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, Україна раніше подала заяву за спеціальним параграфом регламенту ЄСПЛ щодо негайного зобов'язання РФ надати інформацію про стан здоров'я Сенцова.

Він також додав, що крім іншого українська сторона вимагала забезпечити йому доступ лікарів та фактично звільнити від незаконного утримання в зв'язку з тим, що він знаходиться в стані голодування.

"За нашою інформацією, суд зажадав від РФ об'єктивну і незалежну оцінку медиків щодо стану здоров'я Сенцова", - повідомив Петренко.

Крім того він зазначив, що Росія вже направила в ЄСПЛ певну інформацію, суд її обробляє.

Міністр запевнив, що Україна буде продовжувати наполягати на поверненні Сенцова в Україну.

Більш того, Петренко поінформував, що в найближчі тижні Україна подасть до ЄСПЛ комплексний позов щодо українських політв'язнів, незаконно утримуваних РФ.

За його словами, раніше Україна намагалася вирішити це питання дипломатичним шляхом.

"Ми відстрочили подачу цього позову, розраховуючи на те, що дипломатичним шляхом вдасться домовитися щодо повернення українців на територію України... але ми бачимо, що з кожним днем ​​ці шанси зменшуються, так як держава-агресор і його керівництво абсолютно цинічно ставиться до українських в'язнів", - заявив він.

Петренко зазначив, що після кінцевих консультацій з Міністерством закордонних справ буде поданий позов, суть якого зводиться до того, що "в Російській Федерації відбувається переслідування українських громадян за національною ознакою і що до цих громадян не застосовується ніяких елементів правосуддя".

"Позов готовий, залишилося тільки прийняти кінцеве рішення, щоб не нашкодити тим українським громадянам, які перебувають у в'язницях", - додав Петренко.

Як повідомлялося, Олег Сенцов відбуває покарання в колонії "Білий ведмідь" в Лабитнангі.

З 16 травня Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою до влади РФ відпустити усіх утримуваних українців.

Наприкінці червня російський омбудсмен Тетяна Москалькова відвідала Сенцова у колонії Лабитнангі, де його утримують, і заявила: стан українського режисера в цілому задовільний, але у зв'язку з його голодуванням залишаються побоювання.

У свою чергу український омбудсмен Людмила Денісова заявила, що не вірить словам Москалькової про стан здоров'я українських політв'язнів і зокрема Сенцова. На зустріч з українцем Денісову не допустили.

За словами адвоката Сенцова Дмитра Дінзе, політв'язня примусово годують білково-вітамінною сумішшю і кожен день "закачують вітамінні коктейлі".

5 липня двоюрідна сестра українського політв’язня Олега Сенцова Наталія Каплан зустрілася із ним у російській колонії.  Після зустрічі Каплан повідомила, що Сенцов "схуд і сильно постарів".

13 липня мати Сенцова попросила президента РФ Володимира Путіна помилувати її сина.

Наразі відомо, що у Росії та в окупованому Криму за політичними мотивами ув’язнено від 70 до 75 українців.

Читайте також: Українські політв'язні в Росії і окупованому Криму: де та в яких умовах тримають бранців Кремля

12 липня представник України у ТКГ, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що 25 липня Україна очікує від РФ офіційної відповіді на пропозицію обміняти 36 росіян на українських політв'язнів.

Українська правда