У висновку комісії прокурорів рекомендують покарати Холодницького доганою

Понеділок, 2 липня 2018, 22:37
У висновку комісії прокурорів рекомендують покарати Холодницького доганою

У висновку комісії прокурорів доповідач у дисциплінарній справі щодо керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького рекомендує накласти на нього догану та не звільняти.

Про це йдеться у висновку комісії прокурорів, повідомляють джерела УП.

Автоматизованою системою розподілу дисциплінарних скарг для вирішення питання про відкриття дисциплінарного провадження 30 березня 2018 скарга розподілена члену Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Ковальчуку О. М.

У висновку комісії зазначається, що Холодницьким "не забезпечено дотримання вимог до професійної етики та поведінки прокурора, а тому у його діях наявний склад дисциплінарного проступку".

Член Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів Ковальчук О. М. прийшов до висновку про наявність підстав, передбачених пунктами 1, 3, 5, 6, 8 частини 1 статті 43 Закону України "Про прокуратуру" для притягнення прокурора Холодницького Н. І. до дисциплінарної відповідальності.

Зазначається, що допущений Холодницьким проступок "завдає шкоди авторитету органів прокуратури та зменшує довіру громадян до відомства, нехтує загальнолюдськими моральними цінностями, заважає формуванню принципової морально-правової позиції у взаєминах з громадянами".

Однак прокурор не рекомендує звільняти Холодницького.

"Таким чином, підстави для притягнення Холодницького Н. І. до дисциплінарної відповідальності, визначені частиною першої статті 43 Закону України "Про прокуратуру", можуть слугувати лише для накладення на нього дисциплінарного стягнення, передбаченого пунктами 1 чи 2 частини першої статті 49 цього Закону (догана або заборона на строк до одного року на призначення на вищу посаду в органі прокуратури, в якому прокурор обіймає посаду), і не можуть бути підставами для його звільнення з посади заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури", - йдеться у висновку комісії.

Ковальчук О. М. рекомендує покарати керівника САП доганою.

"Пропоную: притягнути до дисциплінарної відповідальності заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України Холодницького Назара Івановича та накласти на нього дисциплінарне стягнення у вигляді догани", - зазначається у висновку.

Цей документ є у розпорядженні ГПУ та НАБУ, які подали скарги на Холодницького та просили його звільнити.

За даними УП, засідання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів може відбутися 24 липня.

У березні з'ясувалося, що в кабінеті глави САП Холодницького була встановлена ​​"прослушка". Її встановили на початку лютого, а виявили 6 березня.

Пізніше стало відомо, що справу стосовно Холодницького веде Генпрокуратура із застосуванням обладнання НАБУ.

Холодницький застеріг, що записи, які приховано велися у його кабінеті, можуть бути використані для спекуляцій проти нього, але наголосив, що про його відставку не йдеться.

Пізніше стало відомо, які епізоди втручання Холодницкого зазначені у скарзі глави НАБУ Артема Ситника.

Згодом НАБУ опублікувало фрагменти записаних розмов керівника САП Холодницького.

30 березня генпрокурор Юрій Луценко попросив Квалифікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів розглянути зняття з посади керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького.

У травні Холодницький заявив, що написав 16 сторінок пояснень на скарги НАБУ і ГПУ. 

Більше про прослуховування у Холодницького читайте у матеріалах УП: Шпигунські ігри, або "Жучки" в кабінеті Холодницького та Шпигунські ігри-2. Луценко, Ситник і Холодницький у відкритій війні

Читайте також інтерв'ю Холодницького: Назар Холодницький: Хтось хоче, щоб я швидко звільнив місце

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування