Усі підозрювані у нападі на Найєма вже не під арештом - адвокат

Четвер, 26 липня 2018, 18:39

Другому підозрюваному у побитті нардепа Мустафи Найєма Умолту Темербулатову пом‘якшили запобіжний захід на особисте зобов‘язання.

Про це повідомив юрист, брат нардепа Масі Найєм.

"Другому підозрюваному також пом‘якшили запобіжний захід на особисте зобов‘язання, попри те, що він наносив удари Мустафі через декілька хвилин після основного епізоду. Окрім того, запобіжний захід обрали не до 30 серпня (до кінця терміну досудового розслідування), а до 27 серпня", - зазначив брат нардепа.

Водночас, як пояснили "Українській правді" захисники підозрюваних, запобіжний захід Темербулатову змінили ще на початку липня, а на засідання в четвер, 26 липня,  лише продовжували покладені на нього обов’язки.

"Йому змінили ще третього липня, за клопотанням сторони захисту про зміну запобіжного заходу", – розповів адвокат Андрій Доманський.

За його словами, на початку липня змінили запобіжний захід ще одному підозрюваному – Ахмеду Саітову.

"У нього також на сьогоднішній день діє особисте зобов’язання", – уточнив захисник.

Таким чином, усі троє підозрюваних, які були затримані в Києві, наразі перебувають під особистим зобов’язанням.

Інформацію про те, що домашній арешт Темербулатову скасували раніше, підтвердила УП також речниця прокуратури Києва Надія Максимець.

Масі Найєм додав, що суддя Шевченківського районного суду Кондратенко О.О. заборонила проводити відеозйомку судового засідання з продовження запобіжного заходу підозрюваному Темербулатову Умолту Руслановичу (ч. 1 статті 122, ч. 2 статті 296 та ч. 1 статті 129 КПК України).

"Суддя лише частково задовольнила клопотання прокурора прокуратури міста Києва Гайденка І.О., а саме зобов’язала підозрюваного прибувати до слідчого прокурора або суду зі встановленою періодичністю, повідомляти слідчого прокурора або суд про зміну місця свого проживання, здати на зберігання свій паспорт, закордонний паспорт ті інші документи, які дозволяють виїзд закордон", - зауважив Масі Найєм.

До цього запобіжним заходом, застосованим до Темербулатова, був домашній арешт з 23.00 до 6.00.

Раніше суд відпустив з-під арешту одного з підозрюваних у нападі на народного депутата Мустафу Найєма Магомеда-Саліха Саітова.

24 липня Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжити заочний арешт ще одному підозрюваному Магомеду-Аміну Саітову, який втік до Азербайджану. 

Суд посилався на те, що слідчі не надали підтвердження того, що підозрюваного оголосили в міжнарожний розшук.

Пізніше стало відомо, що Азейрбаджан відмовив в його екстрадиції. У Генпрокуратурі стверджують, що Інтерпол не розглянув клопотання Нацполіції про публікацію на Саітова саме "червоної картки", яка дає підстави для затримання та екстрадиції.

Як повідомлялося, 30 квітня під час конфлікту біля Бессарабського ринку у Києві група зловмисників напала на нардепа Найєма, йому зламали щелепу.

Трьох зловмисників правоохоронці затримали по "гарячих слідах", ще один втік і полетів до Баку за 2 години після сутички.

Трьом затриманим інкримінують ст. 296, "хуліганство", а тому, кому вдалося втекти, – заочно ст. 296 та 122 "умисне тілесне пошкодження середньої тяжкості" ККУ.

Читайте також: "ОПГ Ребята". У яких справах фігурували нападники на Найєма

Українська правда