Порошенко нагадав, коли Помісний Собор підтримав автокефалію української церкви

11437 переглядів
Субота, 28 липня 2018, 09:01

Помісний Собор одностайно підтримав автокефалію української церкви ще після проголошення незалежності України.

Про це 28 липня заявив президент України Петро Порошенко під час заходів з нагоди відзначення 1030-річчя хрещення Київської Русі - України. 

"Собор УПЦ відбувся 1-3 листопада 1991 року, а 2 листопада 1991 його Всесвятість Варфоломій вступив на вселенський престол. ... Вже за два місяці після проголошення незалежності Помісний Собор тоді ще єдиної УПЦ одностайно підтримав автокефалію, в т.ч. голосами тих єпископів, які проти неї тепер так затято боряться за наказом із Москви", - заявив Порошенко.

Президент зазначив, що Україна "відновлювала релігійне життя після десятиліть атеїстичних гонінь, (ми) плекали надію на помісну церкву – і розбудували необхідну для того організаційну структуру". 

"Православна громада України – одна з найбільших у світі, і вона не може бути додатком до когось. Їй належить стати зіркою у "сузір`ї незалежних і рівних національних Церков", яким, за словами Його Всесвятості, є Вселенська Православна Церква", - додав глава держави. 

Порошенко наголосив, що Томос про автокефалію УПЦ "довершить утвердження незалежності і самостійності нашої держави, укріпить релігійну свободу, міжконфесійний мир".

"Він посилить права і свободи громадян. Особливо тих, котрі зараз перебувають поза спілкуванням із вселенським православ’ям.... Влада не втручатиметься у суто внутрішні церковні справи. Проте й іншим державам не дозволить цього робити", - наголосив президент. 

Читайте також: "Після Томосу"

27 липня під час зустрічі з делегацією Вселенського Патріархату, яка прибула до Києва,  Порошенко заявив, що рішення про надання Томосу про автокефалію Української Православної Церкви має бути ухвалене за всіма церковними процедурами і регламентами. 

17 квітня 2018 р. президент України зібрав лідерів парламентських фракцій і заявив, що звернеться до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням проголосити автономію Української помісної автокефальної церкви.

19 квітня Верховна Рада проголосувала за постанову щодо звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

22 квітня Порошенко заявив, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві. 

Патріарх УПЦ КП Філарет підтримав рішення президента Петра Порошенка і висловив сподівання, що Вселенський Патріарх вирішить визнати українську церковну автокефалію.

В УПЦ МП заявили, що починати об’єднання потрібно з УПЦ МП, а не з "її сепаратних частин". Речник церкви Микола Данилевич вважає, що ініціатива Порошенка "закінчиться великим пшиком".

Нагадаємо, 27-28 липня у Києві проходять урочисті молебні та хресні ходи з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України. Очікується, що наймасовішою буде хресна хода, організована Українською православною церквою Київського патріархату, що відбудеться 28 липня. 

Крім молебнів у всіх районах столиці триватимуть святкові заходи.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua