Суддя у справі про держзраду Януковича пройшов кваліфікаційне оцінювання

Понеділок, 30 липня 2018, 22:18

Головуючий у справі про державну зраду Віктора Януковича суддя Владислав Дев'ятко пройшов процедуру кваліфікаційного оцінювання та відповідає займаній посаді.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

"Суддя Оболонського районного суду Дев'ятко Владислав Володимирович за результатами кваліфікаційного оцінювання набрав 756,875 бала. Суддя визнаний відповідним займаній посаді", - розповіли у ВККС.

Для отримання позитивного вердикту суддя повинен набрати більше 670 балів.

Кваліфікаційне оцінювання суддів проводиться відповідно до закону України про судоустрій і статус суддів, який вступив в силу в липні 2016 року.

Як повідомлялося, 18 липня суддя у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича Владислав Дев'ятко заявив, що суд перейшов до судових дебатів, і що вони розпочнуться 30 липня. 

Захисники Януковича, попри це, заявили, що мають намір продовжити допит свідків 20 липня.  

20 липня захисник Януковича показово прийшов у порожній суд.

Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

29 червня 2017 року у суді зачитали обвинувальний акт у справі про сприяння російській владі в анексії Криму та веденні агресивних воєнних дій на території України.

5 липня 2017 року Янукович оголосив, що не бажає брати участь в ініційованому Україною судовому процесі в справі про державну зраду і відкликає з суду своїх адвокатів.

Але 11 грудня адвокат Віталій Сердюк, який бере участь у процесі щодо розстрілів на Майдані, знову почав захищати Януковича у справі про держзраду.

З того часу суд допитує свідків.

У січні захист подавав список із 35 осіб, яких просить допитати у суді у якості свідків. 

Суд планував завершити дебати у справі Януковича у липні.powered by lun.ua