"Справа Манафорта": Волкер порадив Україні згадати про верховенство права

Понеділок, 27 серпня 2018, 14:52

Спеціальний представник Державного департаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що справа відомого американського політтехнолога  Пола Манафорта занадто політизується в Україні, що викликає занепокоєння.

Про це він сказав в інтерв'ю українській службі "Голосу Америки".

"Це питання використовується в політичних дискусіях в Україні, критикують окремих осіб, а не йдеться про стан верховенства права зараз і на той час", -  зазначив Волкер.

Відповідаючи на питання про те, чи варто Україні побоюватись розгнівати президента Дональда Трампа розслідуванням діяльності Манафорта в Україні, спецпредставник наголосив на важливості верховенства права і закликав розрізняти внутрішню та міжнародну політику США.

За його словами, у США існує внутрішньополітичне питання про політичну роль Манафорта.

"Йому було винесено вирок з банківського шахрайства та ухиляння (від оподаткування – ред). Це економічні злочини вчинені ним задовго до того, як він почав відігравати роль в політичній кампанії Дональда Трампа", - сказав Волкер.

"Увага ЗМІ до цього прикута тому що після цього він очолив передвиборчу кампанію Трампа. Це питання стало зручною нагодою для дискусій в США", - додав він.

При цьому, на його думку, справа Манафорта стала проявом верховенства права в США

"Верховенство права є важливим в цій країні, і ми бачили нормальний процес розслідування його дій перед тим, які він приєднався до кампанії Трампа, було виявлено сфери, де він порушував закон. Було проведено суд, його визнали винним з деяких цих звинувачень і це нормально", - наголосив Волкер.

Він закликав Україну так само надавати пріоритетного значення верховенству права.

Раніше генпрокурор Юрій Луценко заявив, що в Україні відкрили кримінальне провадження відносно можливих зловживань колишніх держслужбовців часів екс-президента Віктора Януковича, які можуть бути причетні до "справи Манафорта".

Як повідомлялося, 31 липня в США почався суд над Манафортом, якого звинувачують у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків за майже 10 років співпраці з колишнім керівництвом України.

Слідство вважає, що за роботу політичного консультанта в Україні Манафорт заробив понад 60 мільйонів доларів.

Слідча група представила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці Манафорта з "Партією регіонів" і "Опозиційним блоком".

Повідомлялося, що політтехнолог "Партії регіонів" і екс-глави передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт за роботу в Україні у 2010-2014 роках заробив понад 60 мільйонів доларів, у тому числі - 31 млн доларів від українських політиків у 2012 році.

Екс-партнер Пола Манафорта Рік Гейтс на суді заявив, що українські клієнти Манафорта - Ахметов, Льовочкін, Тігіпко, Клюєв, Колесніков - перевели на рахунок Манафорта на Кіпрі мільйони доларів. були й інші українські клієнти.

7 серпня на суді над колишнім стратегом та лобістом Януковича Полом Манафортом екс-партнер американця Рік Гейтс заявив, що він та Манафортдопомагали Порошенку на безоплатній основі.

До того перший свідок у справі Манафорта Тед Девайн розповів, що партнер політтехнолога Річард Гейтс пропонував йому працювати на президента Петра Порошенка.

Тоді у прес-службі АП заявили Українській правді, що "команда Петра Порошенка ніколи не співпрацювала ні з Полом Манафортом, ані з його людьми. Пропозиції про співпрацю надходили з-поміж інших, утім навіть не розглядалися".

Українська правда
powered by lun.ua