Мюллер заявив, що Манафорт заробив більше 60 млн доларів в Україні

Понеділок, 30 липня 2018, 20:28
Мюллер заявив, що Манафорт заробив більше 60 млн доларів в Україні

Екс-керівник президентської кампанії Дональда Трампа і лобіст інтересів Віктора Януковича в США Пол Манафорт заробив понад 60 мільйонів доларів за роботу політичного консультанта в Україні.

Про це розповів спецпрокурор США Роберт Мюллер напередодні засідання суду, передає Bloomberg.

Американські прокурори мають намір довести, що Манафорт заробив настільки багато, що "не повідомив про значний відсоток цих доходів у своїй податковій декларації", зазначається у поданні Мюллера до федерального суду в Александрії, штат Вірджинія.

30 жовтня 2017 року Манафорту і його партнеру Річарду Гейтсу було оприлюднено звинувачення з 12 пунктів, яке містить відмивання грошей, несплату податків, шахрайство і роботу в якості лобіста іноземної установи без реєстрації.

Проти нього у США ведуться справи одразу в двох судах.

15 червня його взяли під варту. Судовий розгляд щодо ролі Манафорта у втручанні Росії у вибори США розпочнеться 17 вересня у Вашингтоні.

Справу щодо звинувачень колишнього радника Трампа у банківських та податкових злочинах продовжать слухати 31 липня у Вірджинії.

У червні 2018-го суд наказав спецпрокурору Мюллеру назвати всіх осіб і організації, які залучалися до лобістської діяльності Пола Манафорта в інтересах "Партії регіонів", яка здійснювалася без реєстрації в якості іноземного агента, як того вимагає законодавство США.

У лютому 2018-го Мюллер звинуватив колишнього адвоката у справі Юлії Тимошенко Олександра Ван дер Зваана, який визнав, що неправдиво свідчив про втручання РФ у американські вибори 2016 року.

У документах звинувачення зазначено, що Ван дер Зваан вів бесіди з Річардом Гейтсом і "особою А". Згодом стало відомо, що "особа А" - колишній офіцер російської розвідки Костянтин Килимник, який також працював у лобістській фірмі Манафорта в Україні у вересні і жовтні 2016 року.

Ван дер Зваан "визнав, що знав" про зв'язок з росіянами, тому що Гейтс розповів йому про це.

Коли Килимник працював на Януковича у команді Манафорта, там теж підозрювали, що він доповідає в Москву, однак не надавали цьому значення. Також він виступав посередником між Манафором і російським олігархом Олегом Дерипаскою, близьким до президента РФ Володимира Путіна.

Зв'язок між Гейтсом і Килимником має велике значення, оскільки кримінальні звинувачення, раніше висунуті проти Гейтса і Манафорта, стосуються лише їх лобістської роботи для України до президентських виборів 2016-го в США.

Марія Думанська, УП
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: