Українські політики у 2012 році заплатили Манафорту 31 млн доларів - ФБР

5068 переглядів
Четвер, 9 серпня 2018, 01:36

Політтехнолог "Партії регіонів" і екс-глави передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Пол Манафорт за роботу в Україні у 2010-2014 роках заробив понад 60 мільйонів доларів, у тому числі - 31 млн доларів від українських політиків у 2012 році.

Про це заявив судовий бухгалтер ФБР Морган Магіонос на суді у справі про податкові злочини Манафорта, передає The Washington Post.

"2012-й був найбільш прибутковим роком Манафорта - українські політики заплатили йому 31 млн доларів. Водночас, у 2012 він витратив найбільше коштів - понад 9,2 млн доларів, переважно, на нерухомість" - повідомив Магіонос.

Водночас співробітник агентства з внутрішнього оподаткування США Майкл Велш на судовому засіданні заявив, що Манафорт не сплачував податки за доходи, отримані в Україні у 2010-2014 роках.

Він підкреслив, що податкові декларації, подані політтехнологом у ті роки, були неправдивими, оскільки Манафорт не вказав, що має рахунки за кордоном.

Перед цим екс-партнер Пола Манафорта Рік Гейтс на суді розповів, що "Опозиційний блок" недоплатив компанії Манафорта за надані послуги 2,4 мільйона доларів.

Раніше Гейтс розповів, що за роботу в Україні їм платили через компанії на Кіпрі.

Перед цим він заявив, що допомагав Манафорту подавати неправдиві податкові декларації.

Раніше бухгалтер екс-глави передвиборного штабу президента США Дональда Трампа Синтія Лапорта визнала, що офіс Манафорта займався фальсифікацією звітних фінансових документів для зменшення виплати податків та отримання вигідних кредитів.

Політтехнолог Пол Манафорт офіційно задекларував 14 мільйонів доларів доходів за 2010-2014 роки. Однак згідно з документами обвинувачення, в Україні він заробив 60 мільйонів доларів.

31 липня в США почався суд над Манафортом, якого звинувачують у відмиванні грошей, ухилянні від сплати податків за майже 10 років співпраці з колишнім керівництвом України.

Слідство вважає, що за роботу політичного консультанта в Україні Манафорт заробив понад 60 мільйонів доларів.

Раніше слідча група представила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці Манафорта з "Партією регіонів" і "Опозиційним блоком".

Також спецпрокурор ФБР Роберт Мюллер оприлюднив список 35 потенційних свідків у справі.

30 жовтня 2017 року Манафорту і його партнеру Річарду Гейтсу було оприлюднено звинувачення з 12 пунктів.

У червні 2018-го суд наказав спецпрокурору Мюллеру назвати всіх осіб і організації, які залучалися до лобістської діяльності Пола Манафорта в інтересах "Партії регіонів", яка здійснювалася без реєстрації в якості іноземного агента, як того вимагає законодавство США.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua