У ґрунті біля адмінмежі з Кримом виявили перевищення сульфатів і хлоридів

947 переглядів
Вівторок, 11 вересня 2018, 22:56

На адміністративній межі з окупованим РФ Кримом у ґрунті знайшли збільшення вмісту сульфатів та хлоридів.

Про це повідомляє державна екологічна інспекція.

Результати стосуються проб ґрунту від 4 вересня.

"За результатами проведених досліджень вищезазначених проб встановлено, що біля свердловини питної води на території  Преображенківської сільської ради та біля КПП Каланчак встановлено перевищення по сульфатам, у порівнянні з минулими роками", - йдеться у повідомленні.

Ці ґрунти відібрали на території Преображенської (Червоний Чабан) сільської ради Каланчацького району і Першокостянтинівської  сільської ради Чаплинського району, біля КПП Чаплинка та КПП Каланчак.

Крім того, 5 вересня відібрали проби ґрунту в 6 населених пунктах - у селах Олександрівка, Преображенка та біля свердловини питної води на території  Преображенківської сільської ради, також у селах Першокостянтинівка,  Григорівка, Нововолодимирівка та Іванівка.

За результатами проведених досліджень у порівнянні з пробами відібраними 31.08.2018 в селі Першоконстянтинівка, вміст сульфатів збільшився з 78,2 мг/дм3 до 119,32 мг/дм3, біля свердловини питної води на території  Преображенківської сільської ради вміст сульфатів збільшився з 312,8 мг/дм3 до 617,4 мг/дм3, хлоридів з 46,15 мг/дм3 до 103,0 мг/дм3.  

Нагадаємо, на півночі окупованого Криму в Армянську стався викид невідомої речовини в атмосферу, через що утворився маслянистий наліт на дахах будинків і листі дерев.

Українські прикордонники неподалік від КПВВ "Чаплинка" зафіксували наявність токсичних речовин в повітрі. Військовослужбовці, які патрулюють адмінмежу з Кримом у Херсонській області скаржилися на головний біль, нудоту, першіння в роті.

4 вересня окупанти вирішили припинити на два тижні роботу заводу "Титан" у Армянську. Так званий "глава республіки" Сергій Аксьонов також вирішив відправили з міста всіх дітей шкільного та дошкільного віку. Окупанти заявили, що у місті перевищила норму концентрація сірчистого ангідриду.

Український омбудсмен Людмила Денісова звернулася до установ ООН із закликом звернути увагу на різке погіршення екологічної ситуації в окупованому РФ Криму.

Заступник міністра екології та природних ресурсів України Віктор Вакараш повідомив, що причиною негативного впливу кримського заводу "Титан" на навколишнє середовище і здоров'я людей є щоденні викиди в атмосферу, а не кислотний накопичувач, як повідомлялося раніше.

У Мінооборони України заявляли, що викид хімічних речовин на території окупованого Криму трапився через військових Збройних сил Росії, які на тренуваннях обстріляли відстійники відходів титанового та содового заводів.

Після хімічного викиду на заводі "Кримський Титан" в Армянську по медичну допомогу звернувся 61 український прикордонник.

8 вересня у МінТОТ повідомили, що випадків хімічного отруєння серед населення Херсонської області не зафіксовано, тож потреби в евакуації населення немає

9 вересня повідомлялося, що 45 осіб виїхали з Криму на Херсонщину за медичною допомогою.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua