У Харкові голова райадміністрації працював на ФСБ РФ та "зливав" дані про бійців АТО

Середа, 3 жовтня 2018, 12:42

Співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області викрили голову адміністрації одного із районів Харкова на співпраці з російськими спецслужбами.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

За даними спецслужби, посадовець у 2015 році під час перебування в анексованому Криму був завербований представниками ФСБ для виконання завдань на шкоду державній безпеці України.

"Зустрічі з кураторами відбувалися як на території РФ, так і в третіх країнах", ‒ повідомив заступник голови СБУ Віктор Кононенко.

За його словами, чиновник, який має допуск до державної таємниці, також активно використовував для спілкування з росіянами електронну пошту та видані кураторами засоби мобільного зв’язку із спеціальними додатками.  

Співробітники спецслужби задокументували, що райадміністрація під керівництвом зловмисника фактично саботувала Укази президента із забезпечення "черг" мобілізації на території району.

Повідомляється, що за ініціативою посадовця у Харкові були створені "альтернативні" спілки ветеранів АТО.

"Вони займались не допомогою ветеранам війни на сході, а вимаганням грошових коштів з підприємців міста", ‒ заявив Кононенко.

Він додав, що через діяльності цих псевдоспілок також збиралась, систематизувалась та передавалась голові адміністрації інформація щодо особистих даних учасників АТО.

Зазначається, що посадовець накопичував отриману інформацію на електронних пристроях для подальшої передачі спецслужбам РФ з використанням заздалегідь відпрацьованих каналів електронного зв’язку.

Крім того, під час слідчо-оперативних дій правоохоронці виявили та задокументували факт збору зловмисником для передачі російському куратору списків військовослужбовців, які брали участь в АТО.

"Згідно із висновком Державного експерта з питань таємниць зібрані посадовцем матеріали містять службову інформацію, передача якої спецслужбам РФ завдасть істотної шкоди державній безпеці Україн", - наголошують в СБУ.

Також повідомляється, що у голови райдержадміністрації  встановили факт наявності подвійного громадянства.

 

"За сприяння ФСБ без наявних на те підстав зловмисник у лютому 2015 року користувався на тимчасово анексованій території АР Крим внутрішнім паспортом громадянина РФ", - йдеться у повідомленні.

"У квітні 2016 року цей паспорт був змінений Управлінням з питань міграції ГУ МВС Росії по м. Москва на інший, також посадовцю був виданий закордонний паспорт громадянина РФ та індивідуальний податковий номер", - додали в СБУ.

Наразі за результатами розслідування посадовцю оголошено про підозру в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада).

Повідомляється, що оскільки чиновник втік до Росії, він буде оголошений у розшук.

Зазначається, що СБУ перевіряє інших посадовців органів влади та місцевого самоврядування Харківського регіону, які можливо причетні до агентурної мережі спецслужб РФ та мають російські паспорти.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...